Torunianie gorsi w derby Pomorza

(DARK)
Hokeiści TKH Nesty (na zdj. Przemysław Bomastek) do ostatnich sekund szturmowali bramkę Stoczniowca, ale punktów w Gdańsku nie zdobyli. Fot. Lech Kamiński
Do ostatniej sekundy zawodnicy TKH Nesta Toruń walczyli o dogrywkę w Gdańsku. Niestety, Stoczniowiec się obronił i wygrał po raz trzeci prestiżowe derby Pomorza.

Stoczniowiec - TKH Nesta
4:3 (3:2, 1:0, 0:1)
Bramki: 1:0 - Poziomkowski - B. Wróbel (4.06), 1:1 - Salonen - Paakkarinen - Buril (8.34), 2:1 - Skutchan - Vitek (9.14), 3:1 - Urbanowicz - Furo (14.38), 3:2 - Marmurowicz - Salonen (15.58), 4:2 - Rompkowski - Leśniak (28.54 w przewadze), 4:3 - Marmurowicz - Bomastek (59.35). TKH: Plaskiewicz - Kubat, Tagstrom; Marmurowicz, Salonen (2), Paakkarinen - Dąbkowski, Buril (4); Bomastek, Dzięgiel, Dołęga (2) - Cychowski (4), Piotrowski; Jastrzębski, Koszarek, Chrzanowski - Kodeda; Wiśniewski, Kuchnicki, Wieczorek.

Oba zespoły grały bardzo otwarty hokej, nastawiony na ofensywę. Pierwszego gola torunianie stracili po tym jak Piotr Poziomkowski wjechał w tercję TKH i strzałem z nadgarstka pokonał Michała Plaskiewicza. Podopieczni fińskiego trenera Jarmo Tolvanena wyrównali po akcji jego rodaków. Po strzale Teemu Paakkarinena Przemysław Odrobny zdołał jeszcze sparować krążek, ale wobec dobitki Samiego Salonena był już bezradny. Jednak goście krótko cieszyli się z remisu. Josef Vitek zza bramki podał do Romana Skutchana, a ten strzałem pomiędzy parkanami pokonał toruńskiego bramkarza. Potem podanie Milana Furo wykorzystał Maciej Urbanowicz. Jednak torunianie nie dawali za wygraną. Arkadiusz Marmurowicz za trzecim razem zdołał przechytrzyć gdańskiego golkipera.

W drugiej odsłonie goście zaatakowali bramkę gdańszczan. Mieli kilka okazji, by doprowadzić do remisu (Bartosza Dąbkowski, Karol Piotrowski). Niestety, miejscowi przeprowadzili kontratak, który faulem musiał przerwać Rafał Cychowski. Hokeiści "Stoczni'' już po 7 sekundach wykorzystali przewagę. Torunianie mieli okazję na kontaktowego gola w końcówce gdy grali w osłabieniu, ale jadący samotnie na bramkę Odrobnego Paakkarinen minimalnie przestrzelił.

Trzecia tercja, a szczególnie ostatnie minuty toczyły się przy przewadze przyjezdnych. Jednak sposobu na dobrze broniącego Odrobnego nie potrafili znaleźć Piotr Koseda, Mariusz Jastrzębski, Tomasz Koszarek i Salonen. Udało się dopiero Marmurowiczowi 25 sekund przed ostatnią syreną. Na wyrównanie zabrakło czasu.

Pozostałe wyniki 29. kolejki: Podhale Nowy Targ - Polonia Bytom 6:1 (1:0, 4:1, 1:0), Naprzód Janów - GKS Jastrzębie 1:4 (0:1, 1:2, 0:1), Zagłębie Sosnowiec - KH Sanok 7:5 (4:1, 2:0, 1:4), GKS Tychy - Cracovia 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)

1. Stoczniowiec 30 62 121:90
2. Cracovia 28 57 125:69
3. Podhale 28 57 126:76
4. Zagłębie 29 51 107:96
5. Tychy 29 48 103:73
6. Naprzód 29 47 106:98
7. Jastrzębie 30 41 100:97
8. Sanok 29 34 92:112