Toruńscy hokeiści wciąż bez zwycięstwa w ekstraklasie [zdjęcia]

W tej sytuacji Siergiejowi Kukuszkinowi nie udało się pokonać Ondreja Raszki.
W tej sytuacji Siergiejowi Kukuszkinowi nie udało się pokonać Ondreja Raszki. Sławomir Kowalski
Jest pierwszy gol Nesty Mires w Polskiej Hokej Lidze, ale goście z Nowego Targu strzelili na Tor-Torze aż cztery.
Nesta Mires Toruń - TatrySki Podhale Nowy Targ Nesta Mires Toruń - TatrySki Podhale Nowy Targ

Nesta Mires Toruń - TatrySki Podhale Nowy Targ

Nesta Mires Toruń - TatrySki Podhale Nowy Targ 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)

Bramki: 0:1 Tapio - Jokila (32.), 0:2 Sulka - Jokila (39.), 1:2 Kukuszkin - Minge, Żyliński (46), 1:3 Neupauer - Wielkiewicz (47.), 1:4 Neupauer - Wielkiewicz, Mrugała (49.)
NESTA MIRES: Plaskiewicz - Lidke, Skólmowski, Dzięgiel, Kuchnicki, Dołęga - Kamko, Zacharenka, Kalinowski, Kukuszkin, Minge - Żyliński, Podsiadło, Strużyk, Winiarski, Bomastek - Mądrowski, Heyka, Huzarski, Husak, Wiśniewski, Pieniak.

Pierwszy gol dla Torunia w hokejowej ekstraklasie po prawie trzech latach przerwy padł w 46 minucie. Daniel Minge zagrał krążek do Siergieja Kukuszkina, a Białorusin strzałem z nadgarstka umieścił go w bramce TatraSki Podhala.
To była bramka kontaktowa, ale torunianie cieszyli się bardzo krótko. Minęło zaledwie 1,5 minuty, a goście podwyższyli. Bohaterem tej tercji był Bartłomiej Neupauer, który strzelił dwa gole w ciągu 130 sekund.

Kolejna szansa na zwycięstwo już w niedzielę, Nesta Mires zagra w Sanoku.

W innych meczach: Naprzów Janów - Unia Oświęcim 2:5 (2:1, 0:2, 0:2), SMS U20 Sosnowiec - Orlik Opole 0:10 (0:4, 0:3, 0:3), Zagłębie Sosnowiec - Ciarko Sanok 0:1 (0:0, 0:0, 0:1), Polonia Bytom - Cracovia 3:4 d. (2:1, 1:0, 0:2, d. 0:1), GKS Tychy - JKH Jatrzębie 3:0 (2:0, 0:0, 1:0).

1 KS Unia 3 9 14:6
2 GKS Tychy 3 6 24:7
3 TatrySki Podhale 2 6 12:1
4 Ciarko PBS Bank 2 6 5:3
5 Comarch Cracovia 2 5 12:6
6 Orlik Opole 2 3 12:3
7 JKH GKS 2 3 4:3
8 TMH Polonia 2 1 6:8