https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Toruński MZK znów zmienia rozkłady

(WG)
Po sugestiach pasażerów Miejski Zakład Komunikacji zdecydował się na zmiany w rozkładzie jazdy i trasach niektórych linii. Dotyczą one m.in. nocnej 01.

Zmiany odczują już dziś pasażerowie nocnej linii nr 01. Wozy MZK, które będą jeździć w nocy ze środy na czwartek pojadą inną trasą: na odcinku od ul. Poznańskiej do ul. Drzymały autobusy będą jeździć w obu kierunkach ul. Inowrocławską (przystanek "Paderewskiego"), a w kierunku pętli przy ul. Gniewkowskiej - ul. Okólną (przystanek przed ul. Drzymały) zamiast ul. Andersa. Zmienią się też godziny odjazdu wozów: pojazdy odjeżdżające o godz. 4.20 z pętli przy ul. Olimpijskiej będą kursować przez pl. Teatralny, a następnie ul. Legionów do zajezdni.

Pasażerowie proponowali również toruńskiemu przewoźnikowi korektę trasy linii nr 25. Została ona uruchomiona od mają ub.r. i kursuje między Łyskowskiego (przystanek "Rubinkowo - Centrum") a dworcem PKP Toruń Główny. Z Rubinkowa jedzie Szosą Lubicką, Żółkiewskiego, Chrobrego, Przy Kaszowniku, Odrodzenia, Czerwoną Drogą, al. Jana Pawła II, pl. Rapackiego, most im. Piłsudskiego, pl. Armii Krajowej oraz Kujawską. Od czwartku zamiast ul. Sobieskiego i Chrobrego linia nr 25 będzie kursować w obu kierunkach Warneńczyka i Kościuszki. Do tej pory mieszkańcy drugiej z ulic nie mieli bezpośredniego połączenia na Dworzec Główny.

Poza tym MZK zmieni trasę przejazdu linii nr 36 i 38 w kierunku pętli Kluczyki i pl. Teatralnego. Zamiast ul. Andersa pojadą one ul. Okólną. Zatrzymają się na przystanku przed ul. Drzymały.

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

s
stantrzc
Na stronie internetowej MZK, czytamy we wstępie:
Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu realizując postulaty pasażerów informuje o zmianach w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.
Dwie refleksje natury filologicznej:
1. Styl z dawnej epoki: "realizując postulaty". Widać nadmierną chęć wprowadzania oficjalnego języka do zwykłej informacji. Taki styl jak żywo przypomina język postanowień władz PRL-owskich. Zamiast słowa postulat można użyć mniej oficjalne i nienacechowane stylistycznie życzenia, uwagi, wnioski czy prośby.
2. Nielogiczne, jak sądzę, powiązanie owych postulatów z informowaniem. Uwagi pasażerów dotyczyły zapewne zmian w kursowaniu miejskich autobusów, a z tak skonstruowanego zdania wynika natomiast, że pasażerowie życzyli sobie informacji o tychże zmianach.
Lepiej zapewne brzmiałby mniej oficjalny, za to bardziej precyzyjny zwrot. Na przykład:
Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu uwzględniając uwagi pasażerów wprowadza zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.
Sama publikacja tekstu o zmianach jest już informacją o nich, nie trzeba zatem pisać, że właśnie o nich się informuje.
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska