Transfer Bydgoszcz przegrał na wyjeździe z Asseco Resovią Rzeszów

(STYK), (FIAŁ)
Siatkarze Transferu Bydgoszcz przegrali w Rzeszowie.
Siatkarze Transferu Bydgoszcz przegrali w Rzeszowie. Paweł Skraba
W meczu 10. kolejki PlusLigi Transfer Bydgoszcz przegrał na wyjeździe z Asseco Resovią Rzeszów.

Przewaga miejscowych w dzisiejszym meczu nie podlegała dyskusji. Bydgoszczanie najbliżej sprawienia niespodzianki byli w drugim secie.

Przy stanie 20:20 atakował Schops. Początkowo sędziowie uznali, iż Niemiec posłał piłkę w aut. Później jednak zmienili swoją decyzję i przyznali punkt Asseco Resovii. Następnie rzeszowianie powiększyli swoją przewagę, bo z przechodzącej piłki punkt zdobył Nowakowski, a asem serwisowym popisał się Holmes.

Zapis relacji na żywo: Asseco Resovia Rzeszów - Transfer Bydgoszcz na żywo

W pozostałych partiach rzeszowianie kontrolowali wynik, a bydgoszczanie nie mieli atutów by przeciwstawić się wicemistrzom Polski. O pierwszym secie, bydgoszczanie chcą pewnie zapomnieć. Od początku szwankowało im przyjęcie zagrywki (41%), a rywale bardzo często wyprowadzali kontry, na których mieli 100% skuteczności. Na skrzydłach, w całym meczu nie do zatrzymania byli Jochen Schops (wybrany MVP) oraz Rafał Buszek. Resovia szybko wypracowała sobie kilka punktów przewagi (8:4, 13:6, 15:7, 17:9) i kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku. Trzeci set wyglądał podobnie, jak pierwszy.

ASSECO RESOVIA RZESZÓW - TRANSFER BYDGOSZCZ 3:0 (25:18, 25:22, 25:20)

ASSECO RESOVIA (trener Andrzej Kowal): Drzyzga, Buszek 13, P. Nowakowski 8, Schops 20, N. Penchev 6, Holmes 9, Ignaczak (libero) oraz Konarski. Punkty. Atak: 47 (47 ataków/81 wystaw - 58% skuteczności), blok: 7, zagrywka: 2, po błędach rywala: 19.

TRANSFER (trener Vital Heynen): Woicki, Cupković 15, Jurkiewicz 1, Jarosz 9, Nally 5, Duff 7, Murek (libero) oraz Bonisławski (libero), Gunia 1, Marshall 6, Waliński 2, Wolański. Punkty. Atak: 41 (41 ataków/81 wystaw - 51% skuteczności), blok: 5, zagrywka: 0, po błędach rywala: 14.

Sędziowali: Marek Budzik (Rybnik), Waldemar Niemczura (Węgierska Górka).