Transfer Bydgoszcz wygrał w Bielsku-Białej mecz w Pucharze Polski

(FIAŁ)
BBTS Bielsko-Biała jest dzisiaj rywalem bydgoskiej drużyny w 6. rundzie Pucharu Polski.
Bydgoscy siatkarze poważnie traktują rywalizację w Enea Cup Pucharze Polski i pewnie w trzech setach pokonali w Bielsku-Białej miejscowy BBTS.

Link do relacji na żywo: BBTS Bielsko-Biała - Transfer Bydgoszcz na żywo

BBTS Bielsko-Biała - Transfer Bydgoszcz 0:3 (16:25, 21:25, 19:25)
BBTS (trener Janusz Bułkowski): Fijałek, Vlk, Kalembka, Błoński, Gonzalez, Buniak, Swaczyna (libero) oraz Bućko, Kokociński, Kwasowski.
Transfer (trener Vital Heynen): Woicki, Wika, J. Nowakowski, Waliński, Clark, Jurkiewicz, Bonisławski (libero) oraz Janeczek, Salas Moreno.
Sędziowali: Paweł Ignatowicz, Sławomir Gołąbek.

Tylko na początku pierwszego seta gospodarze minimalnie prowadzili, lecz szybko bydgoszczanie odrobili straty i dominowali na parkiecie. Ostatecznie pozwolili rywalom zdobyć zaledwie 16 punktów.
Transfer kontrolował przebieg wydarzeń na parkiecie także w drugiej i trzeciej partii. Znakomity mecz rozegrał zwłaszcza Carson Clark, który bardzo pewnie atakował, a dodatkowo posłał kilka asów serwisowych. W drugim secie bydgoski zespół miał nawet sześć piłek setowych (24:18 po ataku ze środka Jana Nowakowskiego), ale trzy udało się gospodarzom obronić po atakach Bućki.

Za tydzień, w meczu VII rundy, bydgoszczanie zagrają z AZS-em Częstochowa, który dopiero po tie-breaku wygrał w meczu z Banimexem Będzin 3:2 (-16, 22, 22, -20, 10). Największą niespodzianką tego szczebla rozgrywek jest porażka AZS Politechniki Warszawskiej 1:3 w Siedlcach. Effector Kielce wygrał po pięciu setach z Lotosem Treflem Gdańsk (mecz rozegrano w Ostrowcu Świętokrzyskim).