Transfer przegrał wyjazdowy mecz w Jastrzębiu. Bydgoszczanie nie wygrali nawet seta

(FIAŁ)
Transfer Bydgoszcz przegrał ważny mecz w Jastrzębiu.
Transfer Bydgoszcz przegrał ważny mecz w Jastrzębiu. Dariusz Bloch
Bydgoszczanie podjęli walkę w każdym z trzech setów, jednak Transfer przegrał czwarty mecz z rzędu. Tym razem, podopieczni Vitala Heynena wracają bez punktów ze starcia z Jastrzębskim Węglem.

Bydgoscy siatkarze pozostali na piątym miejscu w ligowej tabeli. Teraz przed nimi dwa bardzo ważne mecze dla układu rozgrywek przed fazą play-off. Już w piątek Transfer we własnej hali podejmie ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle (18.00).

Dziś inauguracyjnym secie bydgoszczanie prowadzili nawet różnicą trzech punktów (17:14, 19:16), jednak gospodarzom udało się doprowadzić do remisu 21:21, a następnie w zaciętej końcówce obronić dwie piłki setowe. Michal Masny dużo piłek rozdzielał między swoich środkowych: Pajenka i Kosoka.

Podobny obraz był w dwóch kolejnych partiach. Przez dłuższy czas prowadził Transfer, ale w decydujących fragmentach setów skuteczniejsi byli gospodarze. W drugiej partii jastrzębianie prowadzenie objęli przed drugą przerwą techniczną (16:14), ale dopiero końcówka seta zaważyła o jego wyniku - 25:23. Podobnie było także w trzecim secie. Bydgoscy siatkarze odskoczyli na cztery punkty (18:14 po dwóch blokach na Łasce), ale w kluczowym fragmencie zepsuli trzy zagrywki z rzędu (Gunia, Marshall, Jarosz), a gospodarze byli skuteczniejsi w kontratakach.

JASTRZĘBSKI WĘGIEL - TRANSFER BYDGOSZCZ 3:0 (27:25, 25:23, 25:23)

Zapis relacji na żywo: Jastrzębski Węgiel - Transfer Bydgoszcz na żywo.

JASTRZĘBSKI WĘGIEL (trener Roberto Piazza): Masny, Gierczyński 9, Pajenk 9, Łasko 15, Quesque 12, Kosok 8, Wojtaszek (libero) oraz Filippov, Malinowski 3, Czarnowski. Punkty. Atak: 45 (45 ataków/86 wystaw - 52% skuteczności), blok: 6, zagrywka: 5, po błędach rywala: 21.

TRANSFER (trener Vital Heynen): Woicki 1, Cupković 19, Duff 4, Jarosz 13, Waliński 11, Gunia 10, Nally (libero) oraz Jurkiewicz 2, Marshall, Wolański 1. Punkty. Atak: 48 (48 ataków/96 wystaw - 50% skuteczności), blok: 8, zagrywka: 5, po błędach rywala: 10.

Sędziowali: Maciej Twardowski (Radom), Piotr Dudek (Żołynia).