Trefl pokonał Stal Grudziądz czerwoną kartką. Konsternacja w Mniszek Arenie

Redakcja
Drużyna II-ligowej Stali Grudziądz przegrała mecz z Treflem Lębork, który był w jej zasięgu Maryla Rzeszut
Prowadzona przez Piotra Gabrycha II-ligowa drużyna Stali Grudziądz przegrała w swojej Mniszek Arenie mecz po tie breaku, z Treflem Lębork. Końcowy, decydujący punkt goście zdobyli dzięki czerwonej kartce, pokazanej przez sędziego siatkarzowi Stali.

KS STAL GRUDZIĄDZ - TREFL LĘBORK 2:3 (25:19, 15:25, 17:25, 25:21, 18:20)

Pierwszy set meczu z Treflem przebiegł po myśli grudziądzan, jednak od drugiego gospodarze mieli duże problemy. Goście dyktowali warunki na parkiecie.
Czwarty set Stal po prostu już musiała wygrać, jeśli chciała zakończyć to spotkanie zwycięstwem. Grudziądzcy siatkarze zdołali doprowadzić do tie breaka.

Sędzia wyjął czerwoną kartkę

W 5. secie, decydującym o wyniku całego meczu z Treflem Lębork toczyła się wyrównana gra, punkt za punkt. Kiedy na tablicy było 18:19 sędzia ukarał siatkarza Stali Grudziądz czerwoną kartką za niesportowe, zdaniem arbitra, zachowanie.

Według kibiców i działaczy, zawodnik właśnie prezentował wielką wolę walki i determinację w grze o zwycięstwo i nie zasłużył na karę. Kibice byli rozczarowani, że nie walka na parkiecie przesądziła o ostatecznym wyniku meczu, tylko operowanie kartką przez sędziego. Inni jednak twierdzili, że sędzia tez jest oceniany. Gdyby zareagował inaczej, może on poniósłby konsekwencje ze strony kwalifikatora.

W Mniszek Arenie w Grudziądzu podczas meczu był także kwalifikator, Leszek Bajerek, który obserwował pracę sędziego. Gdyby sędzia zachował się nieregulaminowo, pewnie by zareagował...

Czerwona kartka pokazana siatkarzowi Stali oznaczała, że punkt - decydujący o wyniku meczu - będzie doliczony drużynie Trefla Lębork. To był 20. punkt dla gości i ostatni w tym spotkaniu. Stal spadła na 8. miejsce w tabeli. Trefl jest na 6. Prowadzi Olimpia Sulęcin.

5 listopada siatkarze Stali Grudziądz podejmą w swojej hali LO MS Świnoujście.

Inne wyniki: LUKS Wilki Wilczyn - KS Orzeł Międzyrzecz 1:3 (19:25, 25:15, 22:25, 26:28), Kołobrzeg - Olimpia Sulęcin 0:3 (15:25, 20:25, 15:25), Stoczniowiec Gdańsk - Espadon Szczecin 2:3 (18:25, 25:27, 25:17, 25:19, 16:18), Trójka Nakło - Świnoujście 3:0 (25:11, 25:12, 26:24).