Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Trwa druga tura naboru na studia

(EA)
Indeksy na niektóre kierunki jeszcze czekają na chętnych
Indeksy na niektóre kierunki jeszcze czekają na chętnych fot. Digitouch
Masz jeszcze szansę, aby jesienią rozpocząć studia. Na uczelniach w regionie nadal trwa rekrutacja.

Do końca sierpnia potrwa druga tura naboru na studia stacjonarne na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Do wyboru na UKW jest kilkanaście kierunków, m.in. edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, filologia polska (także o specjalności nauczycielskiej oraz o specjalności informacja naukowa), historia (również o specjalności nauczycielskiej), fizyka, matematyka (nie tylko dla przyszłych nauczycieli), fizyka, filozofia czy ochrona środowiska.

Osoby, które chcą studiować na UKW, muszą zarejestrować się najpierw przez Internet. Szczegóły na www.ukw.edu.pl. Do końca sierpnia trwa też rekrutacja na UKW na studia II stopnia , niestacjonarne I stopnia oraz niestacjonarne jednolite magisterskie.

Nie tylko rejestracja

Również do 31 sierpnia będzie prowadzona dodatkowa rekrutacja na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodnicznym w Bydgoszczy. Tutaj chętni muszą się nie tylko zarejestrować, ale od razu dostarczyć dokumenty (wymagany jest oryginał świadectwa dojrzałości). Dokumenty należy złożyć w punktach rekrutacyjnych (adresy i telefony na www.utp.edu.pl).

Na kandydatów czekają wolne miejsca m.in. na biotechnologii, elektronice i telekomunikacji, elektrotechnice, fizyce technicznej, rolnictwie, zootechnice. Ogłoszenie wyników zaplanowano na 4 września.

UTP również przyjmuje chętnych na studia niestacjonarne.

Dłużej, bo do 21 września, potrwa dodatkowa rekrutacja na studia stacjonarne na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Tradycyjnie już wolne miejsca są na kierunkach ścisłych, m.in. matematyce, fizyce technicznej, chemii. Do wyboru jest też europeistyka, historia, nauki o rodzinie, praca socjalna. Wykaz wszystkich kierunków, na których są wolne miejsca, można znaleźć na www.umk.pl.
Drugi nabór uczelnia prowadzi również na studia dzienne w Grudziądzu: turystyce i rekreacji, zarządzaniu oraz ratownictwie medycznym. Na tym ostatnim kierunku można rejestrować się tylko do dziś!
Listy osób wstępnie przyjętych zostaną ogłoszone 25 września. Później kandydaci będą musieli dostarczyć dokumenty (w terminie od 28 do 30 września).

UMK prowadzi również nabór na studia stacjonarne II stopnia. Rekrutacja trwa do 21 września, z wyjątkiem biotechnologii (medycznej), fizjoterapii, pielęgniarstwa i zdrowia publicznego. Tutaj termin rejestracji mija jutro. UMK nie przyjmuje też chętnych na II stopień filologii angielskiej.

Za darmo przez trzy lata

Nadal można zapisywać się na studia na uczelniach niepublicznych. Nie wszyscy wiedzą, że szkoły te proponują również studia bezpłatne. Nauka jest za darmo dzięki funduszom unijnym.
Bezpłatnie można studiować budownictwo w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy. Są to studia inżynierskie, a trwają 3,5-roku. Co ważne, kandydaci, którzy od października rozpoczną studia na tym kierunku, będą uczyć się bezpłatnie przez 3,5 roku. Do wyboru są studia dzienne (uczelnia ma 60 miejsc) i zaoczne ((100).

Podobną ofertę ma dla kandydatów Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy. Można tutaj studiować za darmo dwie specjalności na kierunku mechatronika: systemy energii odnawialnej oraz budowę i eksploatację pojazdów trakcyjnych (w systemie dziennym i zaocznym).

Kandydaci, którzy wybiorą te studia w najbliższym roku akademickim, będą uczyć się za darmo przez trzy lata. Zainteresowanym tą propozycją przypominamy, że na dzienną bezpłatną mechatronikę można

zapisywać się do końca sierpnia.
Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu proponuje natomiast bezpłatne studia na kierunku logistyka. Do wyboru są dwie specjalności: logistyka procesów gospodarczych i usługi logistyczne. Uczelnia przygotowała 150 miejsc na studiach stacjonarnych i tyle samo na niestacjonarnych.

Logistykę za darmo można również studiować w bydgoskim wydziale WSB.

Na zamówienie

Na chętnych czeka również Wyższa Szkoła Środowiska, która otrzymała pieniądze w ministerialnym konkursie na tzw. kierunki zamawiane. Dzięki temu można tutaj za darmo studiować ochronę środowiska. Uczelnia chce przyjąć 30 osób. Połowa z nich otrzyma stypendia w wysokości od 800 do 1000 złotych miesięcznie. Będą one przeznaczone dla osób z najlepszymi wynikami w nauce.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska