Trzecia kwarta i gra na desce atutem Astorii

red
Koszykówka - I liga. Podopieczni trenera Grzegorza Skiby wygrali po raz trzeci w tym sezonie. Enea Astoria wygrała wczoraj na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg 77:73 w meczu 5. kolejki.

Bydgoszczanie jechali nad morze podbudowani efektowną, środową wygraną na własnym terenie z Basketem Poznań (93:62). Wtedy wręcz zmiażdżyli rywala, choć musieli radzić sobie bez Jakuba Dłuskiego (w Kołobrzegu był już do dyspozycji trenera Grzegorza Skiby).

Wczorajszy triumf łatwo nie przyszedł. O sukcesie „Asty” przesądziła III kwarta wygrana 23:7. W ostatniej części meczu Kotwica rzuciła się do szaleńczej pogoni (na niespełna minutę przed końcem zniewlowała stratę do 4 oczek - 70:74), ale bydgoszczanie w porę opanowali sytuację, dzięki celnym rzutom wolnym Łukasza Frąckiewicza i Marcina Nowakowskiego.

Naszym koszykarzom należą się brawa za zbiórki: mieli ich aż 40 przy zaledwie 29 rywali.

Enea Astoria zajmuje 5. miejsce w tabeli (bilans 3-2).

W sobotę do Bydgoszczy zawita Pogoń Prudnik (11. miejsce, 2-3). Początek meczu w „Artego Arenie” o godz. 17.00.

Kotwica Kołobrzeg - Enea Astoria 73:77 (19:15, 21:21, 7:23, 26:16)
Enea Astoria:
Frąckiewicz 13, Grod 7, Śpica 7, Nowakowski 11, Kukiełka 13 oraz Szyttenholm 6, Aleksandrowicz 7, Dłuski 5, Fatz 3, Kondraciuk 5.

Materiał oryginalny: Trzecia kwarta i gra na desce atutem Astorii - Express Bydgoski