Zaprezentowane prace to dzieło obecnych i byłych członków szkolnego koła. Opiekunem grupy jest Karol Lis, który uczy młodzież tej niecodziennej sztuki. - Wśród adeptów leśnictwa jest duże zainteresowanie tą dziedziną z racji wykorzystania jej w życiu zawodowym - mówi Karol Lis. -
Obejrzenie z bliska danego gatunku to coś innego niż ilustracje w książce czy oglądanie filmu lub obserwacja w naturze, która pochłania dużo czasu, a zarazem zakłóca spokój zwierzynie.
Eksponaty pochodzą głównie z kolizji na drogach lub z liniami energetycznymi oraz z hodowli. - W normalnym cyklu biologicznym uległyby rozkładowi, a w naszej pracowni dajemy im "drugie życie“, które tylko uwiecznia ich wygląd - dodaje Lis. Owoce pracy podopiecznych Karola Lisa służą celom edukacyjnym w czasie zajęć z biologii i łowiectwa.
- Zapraszamy do zwiedzania wystawy w internacie technikum leśnego nie tylko uczniów, ale i dorosłych. Można zobaczyć naprawdę ciekawe eksponaty - zachęcają w szkole.
Można zobaczyć gatunki łowne - listy, jenoty, kuny, dziki, a także lisy, bobry, myszołowy, sarny, sowy, kuny i inne. Wystawiono ptaki krukowate będących pod ochroną. Na ścianach sal wystawowych zawisły czaszki i wyprawione skóry zwierząt leśnych. Znalazły się pawie i papugi.