https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tyle kosztuje teraz ładowanie auta elektrycznego. Pierwszy taki ranking w Polsce - oto stawki ładowania samochodów elektrycznych

Marek Weckwerth
Dzięki rankingowi będzie można sprawdzić gdzie i za ile można "zatankować" swoje auto elektryczne
Dzięki rankingowi będzie można sprawdzić gdzie i za ile można "zatankować" swoje auto elektryczne Fot. V Klub Polska oraz elektromobilni.pl
V Klub Polska oraz Kampania elektromobilni.pl wprowadzają na rynek nowe narzędzie, które w prosty i przejrzysty sposób przestawia porównywanie cen u poszczególnych operatorów ładowania stacji AC i DC.

To pierwszy taki ranking w Polsce, który będzie aktualizowany co miesiąc. W ten sposób można być na bieżąco z aktualnymi cenami czy promocjami i świadomie wybierać najlepszą dla siebie opcję (najtańszą), uzupełniania energii swojego elektryka!

Brak przejrzystości cen prądu na stacjach ładowania

Użytkownicy samochodów elektrycznych często mierzą się z brakiem przejrzystości i porównywalności cen prądu na stacjach ładowania. Cenniki są uzależnione od rodzaju abonamentu, mocy stacji ładowania, godziny ładowania, lokalizacji czy okresowych promocji. Te mogą rodzić u użytkowników aut elektrycznych (BEV) wątpliwości co do ostatecznej ceny za pobieraną kilowatogodzinę, a tym samym świadomy wybór najkorzystniejszej stacji ładowania.

Ranking w trzech obszarach

Naprzeciw tym potrzebom wychodzą EV Klub Polska oraz kampania elektromobilni.pl, które przygotowały nowy ranking cen ładowania największych operatorów. Jest to pierwszy taki projekt w Polsce, który w przejrzysty sposób prezentuje stawki za kilowatogodzinę w największych sieciach ładowarek w Polsce oraz szczegółowo opisuje obowiązujące promocje.

To też może Cię zainteresować

Ranking jest podzielony na trzy obszary:

  • ładowarki AC (do 22 kW),
  • DC o mocy do 150 kW,
  • HPC, czyli stacje DC o mocy większej lub równej 150 kW.

Zestawienie uwzględnia zakresy cen i w prosty sposób prezentuje warunki, w których dana stawka obowiązuje.

Cenowe kalkulacje

– Na pytanie "ile kosztuje jazda samochodem elektrycznym?" użytkownicy często odpowiadają "to zależy". Obecnie stawki u operatorów stacji ładowania potrafią bardzo się różnić. Pierwsi operatorzy zaczęli wprowadzać stawki dynamiczne, gdzie cena za ładowanie potrafi zmieniać się kilka razy w ciągu doby. Są też organizowane okazjonalne promocje obejmujące wszystkie lub wybrane stacje ładowania. Nam zależy na tym, żeby osoby, które posiadają auto elektryczne lub planują jego zakup, mogły w prosty sposób sprawdzić, jak kształtują się ceny u poszczególnych operatorów oraz gdzie występują promocje i jakie są ich warunki. Ranking cen ładowania pozwala szybko porównać ofertę największych graczy na rynku i pomóc optymalizować koszty podróży – mówi Łukasz Lewandowski, prezes EV Klub Polska.

– Nasz ranking cen ładowania to unikatowy na rynku projekt. W czytelny sposób pokazuje, jak duże potrafią być różnice cen między operatorami. W przypadku stawek AC różnice wynoszą do 100 procent, a w przypadku DC sięgają nawet 120. Inicjując ten ranking, chcemy też zmotywować operatorów do zwiększenia konkurencyjności stawek na rynku – dodaje Maciej Gis, kierownik kampanii Elektromobilni.pl.

Ranking cen ładowania będzie aktualizowany cyklicznie, co miesiąc. Będzie publikowany na stronach evklub.pl, elektromobilni.pl, w aplikacji EV Klub Polska oraz na profilach społecznościowych.

Dane pochodzą od operatorów, którzy uczestniczą w projekcie. W rankingu można znaleźć stawki następujących operatorów: Greenway, Ekoen, Ionity, Tesla, Shell Recharge, Orlen Charge, Polenergia eMobility, Tauron, Powerdot, Lidl, Eleport, Horyzont EV, GO+EAuto, Budimex Mobility.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Motoryzacja

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska