Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Lipnie sprzątali świat aż miło! Zebrali 120 kilogramów śmieci! [zdjęcia]

Małgorzata Chojnicka
Małgorzata Chojnicka
W tym roku ekologicznym poczynaniom przyświecało hasło: „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy”. W czwartek na sprzątanie wyruszyli uczniowie z lipnowskiej „trójki”. Ze swoją grupą wyruszył też ksiądz Piotr Stanny. Łącznie zebrali 120 kg śmieci! Młodzi ludzie wyposażeni w worki i rękawice wysprzątali najbliższą okolicę. Najwięcej zebrali puszek i małych butelek po wódce, popularnych „małpek”. Humory im dopisywały. Ekologia na pewno jest modna, a tematy ekologiczne powracają systematycznie przy okazji corocznej akcji „Sprzątanie Świata”. Wtedy mówi się o recyklingu, segregacji odpadów i konieczności oszczędzania energii. Potem przychodzi jednak dzień powszedni, który jakże odbiega od szumnych haseł. Wystarczy wybrać się na grzyby do lasu lub wyjechać za miasto – wszędzie straszą sterty śmieci. Jest to o tyle dziwne, że każdy płaci przecież „podatek śmieciowy”. Po co zatem zadawać sobie trud i wywozić śmieci do lasu? Każde, nawet najmniejsze, gospodarstwo domowe produkuje odpady, co jest konsekwencją postępu cywilizacyjnego. Butelki po napojach, kubeczki po jogurtach czy torebki foliowe, przynoszone ze sklepu systematycznie zaśmiecają świat. Jak to zmienić? Dotrzeć do świadomości najmłodszych i nauczyć odpowiedzialności – z pewnością za kilka lat przyniesie to wymierne rezultaty. Więcej w najbliższym wydaniu „Tygodnika Lipnowskiego”.Flesz - wypadki drogowe. Jak udzielić pierwszej pomocy?
W tym roku ekologicznym poczynaniom przyświecało hasło: „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy”. W czwartek na sprzątanie wyruszyli uczniowie z lipnowskiej „trójki”. Ze swoją grupą wyruszył też ksiądz Piotr Stanny. Łącznie zebrali 120 kg śmieci! Młodzi ludzie wyposażeni w worki i rękawice wysprzątali najbliższą okolicę. Najwięcej zebrali puszek i małych butelek po wódce, popularnych „małpek”. Humory im dopisywały. Ekologia na pewno jest modna, a tematy ekologiczne powracają systematycznie przy okazji corocznej akcji „Sprzątanie Świata”. Wtedy mówi się o recyklingu, segregacji odpadów i konieczności oszczędzania energii. Potem przychodzi jednak dzień powszedni, który jakże odbiega od szumnych haseł. Wystarczy wybrać się na grzyby do lasu lub wyjechać za miasto – wszędzie straszą sterty śmieci. Jest to o tyle dziwne, że każdy płaci przecież „podatek śmieciowy”. Po co zatem zadawać sobie trud i wywozić śmieci do lasu? Każde, nawet najmniejsze, gospodarstwo domowe produkuje odpady, co jest konsekwencją postępu cywilizacyjnego. Butelki po napojach, kubeczki po jogurtach czy torebki foliowe, przynoszone ze sklepu systematycznie zaśmiecają świat. Jak to zmienić? Dotrzeć do świadomości najmłodszych i nauczyć odpowiedzialności – z pewnością za kilka lat przyniesie to wymierne rezultaty. Więcej w najbliższym wydaniu „Tygodnika Lipnowskiego”.Flesz - wypadki drogowe. Jak udzielić pierwszej pomocy? Małgorzata Chojnicka
W tym roku ekologicznym poczynaniom przyświecało hasło: „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy”. W czwartek na sprzątanie wyruszyli uczniowie z lipnowskiej „trójki”. Ze swoją grupą wyruszył też ksiądz Piotr Stanny. Łącznie zebrali 120 kg śmieci!

Młodzi ludzie wyposażeni w worki i rękawice wysprzątali najbliższą okolicę. Najwięcej zebrali puszek i małych butelek po wódce, popularnych „małpek”. Humory im dopisywały.

Ekologia na pewno jest modna, a tematy ekologiczne powracają systematycznie przy okazji corocznej akcji „Sprzątanie Świata”. Wtedy mówi się o recyklingu, segregacji odpadów i konieczności oszczędzania energii. Potem przychodzi jednak dzień powszedni, który jakże odbiega od szumnych haseł. Wystarczy wybrać się na grzyby do lasu lub wyjechać za miasto – wszędzie straszą sterty śmieci. Jest to o tyle dziwne, że każdy płaci przecież „podatek śmieciowy”.

Po co zatem zadawać sobie trud i wywozić śmieci do lasu? Każde, nawet najmniejsze, gospodarstwo domowe produkuje odpady, co jest konsekwencją postępu cywilizacyjnego. Butelki po napojach, kubeczki po jogurtach czy torebki foliowe, przynoszone ze sklepu systematycznie zaśmiecają świat. Jak to zmienić? Dotrzeć do świadomości najmłodszych i nauczyć odpowiedzialności – z pewnością za kilka lat przyniesie to wymierne rezultaty.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska