UMMC Jekaterynburg najlepszy w 1. memoriale Małgorzaty Dydek w Toruniu

(as)
W derbowym meczu Energa Toruń pokonała Artego Bydgoszcz.
W derbowym meczu Energa Toruń pokonała Artego Bydgoszcz. Szymon Stolarski
Mistrz Rosji i 3. zespół Euroligi pewnie wygrał 1. memoriał Małgorzaty Dydek w Toruniu.Gospodynie - Energa i bydgoskie Artego dostały bolesną lekcję koszykówki od rywalek zza wschodniej granicy.

Energa Toruń - UMMC Jekaterynburg

Już w piątek obie nasze ekipy dostały lanie. Najpierw Energa od UMMC 60:81 (15:34, 18:20, 14:21, 13:6). Sprawa zwycięstwa rozstrzygnęła się w 1. kwarcie. Punkty - Energa: Maksimović 18, Metcalf 13, Idczak 10, Szczechowiak 9, Tłumak 5, Ratajczak 5, McBee 0; UMMC (najwięcej): Gruda 22, Jekab-sone 15, Stepanova 12, Nolan 11, Abrosimova 9.

Elmedin Omanić: - Ciężko ocenić postawę swojego zespołu w tego typu spotkaniu z takim rywalem. Mój zespół zagrał bardzo słabo w wysoko przegranej 1. kwarcie. Póżniej dziewczyny grały bardzo dobrze. Walczyły do końca i ten wynik jest dla nas bardzo dobry. Moje zawodniczki nie przestraszyły się rywala. Mamy problem z ławką rezerwowych, w składzie było jedynie 7 koszykarek, które mogły grać. Stan zdrowia Jujki wygląda już lepiej, jeszcze nie zagrała Krawiec. Ten turniej nie jest dla nas bardzo ważny, bo chcieliśmy wypróbować inne zawodniczki.

Niewiele do powiedzenia z inną silną ekipą z Rosji (3. miejsce w lidze) - Nadieżdą Orenburg miało Artego. Rywalki szybko odskoczyły i kontrolowały wynik, wygrywając 70:42 (20:6, 14:14, 19:13, 16:9). Artego (najwięcej): Ellis 12, Jimenez 10, Urbaniak 8, Górzyńska-Szymczak 4; Nadieżda: Veremeenko 12, Snytsina 9, Daniloczkina 8, Ruzanova 8.

Przeczytaj też: Lotos Gdynia najlepszy w Bydgoszczy

W sobotę doszło do potyczek polskich i rosyjskich. UMMC pewnie pokonał Nadieżdę 61:50 (23:9, 17:15, 4:14, 17:12), najwięcej: Jekabsone 16, Gruda 14 - Daniłoczkina 18, Ruzanowa 12.

Energa natomiast udanie zrewanżowała się Artego za porażkę na turnieju w Bydgoszczy 76:69 (28:13, 17:15, 14:16, 17:15). Jeszcze na minutę przed końcem był remis 68:68, ale finisz gospodyń był piorunujący.Punkty - Energa: Maksimovic 21, Szczechowiak 19, Idczak 11, Metcalf 10, McBee 6, Tłumak 4, Darnikowska 3, Ratajczak 2; Artego: Kułaga 20, Koc 16, Szott 9, Ellis 8, Szymczak-Górzyńska 4, Urbaniak 4, Jimenez 3, Mro-zińska 2, Kuras 2, Szybała 0, Jastrzębska 0, Palacz 0.

Duże lanie dla Artego
Swoją siłę UMMC potwierdził dziś, gromiąc Artego 95:48 (28:21, 33:9, 28:7, 6:11), UMMC (najwięcej): Jekabsone 20, Stiepanowa 14, Nolan 13, Arteszina 11; Artego: Ellis 14, Szott 11, Mrozińska 8, Jimenez 6, Szymczak-Górzyńska 4, Kuras 3, Koc 0, Jastrzębska 0, Palacz 0, Kułaga 0, Urbaniak 0, Szybała 0.

O drugie miejsce w turnieju Energa zmierzyła się z Nadieżdą, ale przegrała 60:77 (23:20, 18:12, 8:24, 11:21), Nadieżda (najwięcej): Zakałużna 21, Dani-łoczkina 11, Snycyna 10; Energa: Szczechowiak 18, Maksimović 12, Metcalf 10, Ratajczak 10, Idczak 5, Tłumak 5, Płonka 0, McBee 0, Darnikowska 0.

Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. UMMC Jekaterynburg, 2. Nadieżda Orenburg, 3. Energa Toruń, 4. Artego Bydgoszcz.