Ural Ufa lepszy od Delecty Bydgoszcz w półfinale Pucharu Challenge. W sobotę rewanż

(STYK)
Delecta Bydgoszcz przegrała w pierwszym meczu półfinałowym Pucharu Challenge.
Delecta Bydgoszcz przegrała w pierwszym meczu półfinałowym Pucharu Challenge. Jarosław Pruss
Delecta Bydgoszcz przegrała w pierwszym meczu półfinałowym Pucharu Challenge. By awansować do finału musi w sobotę pokonać rosyjski zespół we własnej hali i ponadto wygrać dodatkowego seta.

W pierwszym secie niespodzianki nie było. Gospodarze już na pierwszej przerwie technicznej prowadzili różnicą trzech punktów i następnie powiększali swoją przewagę. Na początku drugiej partii gra była dość wyrównana. Później

Delecta

odskoczyła na trzy "oczka" (14:11), ale miejscowi odrobili straty. Był jeszcze remis - 23:23. W decydujących momentach górą byli jednak Rosjanie - skutecznie zaatakował Visotto, a Konarski został zablokowany.

W trzecim secie długo trwała wyrównana walka - 7:7, 12:12. Bydgoszczanie znów zdołali wysforować się na prowadzenie, ale tym razem nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa.

Czwarty set miał niespodziewany przebieg. Najpierw wydawało się, że na bezpiecznym prowadzeniu jest Delecta (12:8). Ale następnie to gospodarze prowadzili wysoko, bo 19:16. Nasi siatkarze zdobyli jednak 5 punktów z rzędu i byli bliscy doprowadzenia do tie-breaka.

Mieli dwie piłki setowe. Od stanu 24:22 dla bydgoskiej ekipy, punktowali już jednak tylko gospodarze (atak po bloku Kazakowa, autowe ataki Wiki i Konarskiego i skuteczne obicie bloku przez Visotto).
Ural Ufa - Delecta Bydgoszcz 3:1 (25:19, 25:23, 22:25, 26:24)
URAL: Falasca, Abramov, Kazakov, Visotto, Spiridonov, Ashchev, Verbov (libero) oraz Botin, Panteleymolenko, Zhloba.
DELECTA: Lipiński, Konarski, Jurkiewicz, Antiga, Wika, Wrona, Dębiec (libero) oraz Wieczorek.