Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W aranżacji loftów wiele zależy od architekta

(MKJ)
Zimne kolory, wielkie przestrzenie - to nie jedyna wizytówka loftu!
Zimne kolory, wielkie przestrzenie - to nie jedyna wizytówka loftu! Fot. Armstrong
Wielkie okna, wysokie nawet na pięć metrów sufity, betonowa podłoga i otwarta przestrzeń. Tak pokrótce można opisać popularne ostatnio lofty - wizytówkę budownictwa postindustrialnego.

Wymuskane apartamenty na strzeżonych osiedlach nie budzą zachwytu wśród entuzjastów fabrycznych wnętrz. Ich zdecydowanie bardziej frapują ściany z cegły, widoczne elementy instalacji oraz betonowe, niewykończone podłogi.

Powierzchnia zachwyca

Tylko najlepsze materiały!

W przypadku loftów właściwym wyborem nie będą bogate zdobienia i misterne dodatki, ale wysokiej jakości materiały wykończeniowe dobrane tak, by doskonale współgrały z surowością i prostotą industrialnego wnętrza.

Do największych atutów tak wykończonych mieszkań należy z pewnością ogromna, niczym nie zakłócona przestrzeń, która pozwala na różnorodne aranżacje.

Charakterystyczny dla loftów jest brak ścian działowych oraz duże, często w niestandardowych kształtach okna. Wysokie sufity umożliwiają zastosowanie antresoli i wszelkiego rodzaju lamp, również bardzo dużych, wiszących.

Mieszkanie w tak ciekawym architektonicznie miejscu pobudza wyobraźnię i skłania do kreatywnych rozwiązań.

Nie sprawdza się schemat tradycji

Nie sprawdzą się tu schematy rządzące tradycyjnymi mieszkaniami, bowiem zaprojektowanie fabrycznych pomieszczeń wymaga szczególnego podejścia. Ascetyczna forma, metal, szkło i zimna kolorystyka - wszystko to kojarzy się ze stylem przemysłowym.

Sufit skryje starą rurę

Biorąc pod uwagę wysokie stropy, niezwykle ważną kwestią jest wybór odpowiednich sufitów, które będą komponować się z przemysłowym charakterem miejsca. Oszczędny, chłodny design znajdzie zawsze odwzorowanie w ciekawym, metalowym suficie podwieszanym. Gładki lub ażurowy sufit z płyt, w połączeniu z chromowanymi dodatkami oraz prostymi meblami, doskonale wpasuje się w klimat loftu.

Co ważne, można zamontować w nim oświetlenie (np. halogenowe), kratki wentylacyjne, a także głośniki. Dzięki niemu ukryjemy to, co niedoskonałe - wszelkie uszkodzenia tynku, rury czy przewody instalacyjne (klimatyzacyjne, telefoniczne itp.). Płyty mogą być bez perforacji, z perforacją standardową oraz z mikro- i ekstra mikroperforacją.

Tradycyjnym wykończeniem powierzchni jest warstwa poliestrowej farby proszkowanej, która stanowi trwałą i odporną na uszkodzenia powłokę. Wysoki współczynnik odbicia światła pozwala na ograniczenie wykorzystania sztucznego oświetlenia. Oprócz tego, że są ładne, to jeszcze te same metalowe sufity są wygodne w użytkowaniu. Łatwo się je demontuje i czyści. Dodatkową ich zaletą jest odporność na ogień.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska