W Chełmnie grasuje oszust! Wszedł do mieszkania. Mówił, że...

  W Chełmnie grasuje oszust! Wszedł do mieszkania. Mówił, że wysłała go spółdzielnia. Kłamał

  Monika Smól

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  - Kim byli mężczyźni, którzy dziś i tydzień temu na Skłodowskiej sprawdzali przyłączenia prądu w mieszkaniach z ramienia spółdzielni? - pyta Czytelniczka. Okazuje się, że jeden z nich to oszust!
  Mieszkańcy ul. Skłodowskiej 7 powinni szczególnie uważać na oszusta podającego się za wysłannika Spółdzielni Mieszkaniowej

  Mieszkańcy ul. Skłodowskiej 7 powinni szczególnie uważać na oszusta podającego się za wysłannika Spółdzielni Mieszkaniowej ©Czytelnik "Pomorskiej"

  Chełminiance sprawa wydała się o tyle niejasna, że dwie osoby w przeciągu tygodnia sprawdzały to samo.

  Po naszej interwencji jest znak. A nawet dwa!

  - Na pytanie, czemu drugi raz - mężczyzna stwierdził, że nikogo wcześniej być nie mogło, bo on by o tym wiedział - informuje Beata Jungnickel. - W spółdzielni nie udzielono mi żadnych informacji, bo nie było osób które by coś na ten temat wiedziały.

  Podejrzany człowiek przyszedł na przegląd  Drugi z mężczyzn, który został wpuszczony do mieszkania, nie zauważył awarii. To też wzbudziło niepokój chełmnianki.


  - Tę awarię nawet piętnastolatek zauważył - dodaje. - A on mówił, że wszystko gra. Szkoda, że nie było mnie w domu, był tylko syn. Muszę uważać, bo mógł robić rekonesans mieszkania. I dzisiaj był tylko u mnie - sąsiedzi nic nie widzieli i twierdzą, że nikogo u nich nie było. Mieszkam na parterze, więc to też może być dla niego atut.

  Obawy Czytelniczki okazują się być uzasadnione.

  - Przetarg na wykonanie przeglądu elektrycznego we wszystkich zasobach, poza blokiem przy Skłodowskiej 7, wygrała firma z Iławy - mówi Andrzej Łaniec, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Chełmnie. - Ten jeden blok jest świeżo po modernizacji, tam już były wykonane przeglądy w częściach wspólnych - na klatkach schodowych czy w piwnicach. Nie zlecaliśmy więc tego tej firmie. Potem jednak zdecydowaliśmy się ten przegląd rozszerzyć i w tym bloku o mieszkania. Do tego jednak wynajęliśmy pana Licę z Chełmna. Sprawdza kable, gniazdka, uziemienie, dokonuje pomiarów i kontroluje, czy jest skuteczna ochrona przeciwpożarowa. W harmonogramie ma dziesięć mieszkań dziennie. Nie udaje mu się jednak tyle, bo nie zastaje lokatorów. Jak mówi, robi po kilka. Jednak wykonawca pracuje sam. Właśnie potwierdziłem u niego, że nie ma współpracownika.

  Prezes uczula przed człowiekiem, który powołuje się na nich, a może robi rekonesans mieszkań.

  - Pan Lica ma ponad 60 lat i nasze upoważnienie z pieczątką do wykonania przeglądu - wskazuje prezes Łaniec. - Wyślę kogoś, by na klatkach schodowych rozwiesił ulotki z ostrzeżeniem przed fałszywym elektrykiem.

  Sprawdzajcie zanim wpuścicie do mieszkania  Policjanci również apelują do chełmnian, aby w sytuacji, gdy do ich drzwi zapuka ktoś podejrzany - przed wpuszczeniem do mieszkania wylegitymować taką osobę.

  - Można zadzwonić do nas lub do instytucji, o której człowiek mówi, że ją reprezentuje - radzi mł. asp. Dorota Lewków, oficer prasowy KPP w Chełmnie. - Na pewno udzielą informacji, czy kogoś do takiej kontroli w mieszkaniach wysyłali. Poproszeni o wylegitymowanie takiej osoby policjanci - też nie odmówią mieszkańcom pomocy.

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze Dobre 2018