Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Ciechocinku odbędą się bezpłatne badania profilaktyczne

Krzysztof Górski
Krzysztof Górski
Mobilny punkt diagnostyczny będzie czekał na chętnych w Ciechocinku w godzinach 8-16 na skwerze przy fontannie „Grzybek”
Mobilny punkt diagnostyczny będzie czekał na chętnych w Ciechocinku w godzinach 8-16 na skwerze przy fontannie „Grzybek” nadesłane
Już 2 i 3 września br. na skwerze przy fontannie „Grzybek” w Ciechocinku będzie można wykonać w mobilnym punkcie diagnostycznym bezpłatne badania, m.in.: EKG serca, pomiar ciśnienia i saturację krwi.

W Ciechocinku zbadają nas bezpłatnie

-Kampania społeczna „Zentiva "Zmieniamy Przyzwyczajenia” ma na celu zmianę nawyków polskiego społeczeństwa i zachęcenie Polaków do wykonywania badań profilaktycznych. Badanie opinii pt. „Stan Zdrowia Polaków” przeprowadzone w ramach naszej kampanii wykazało, że profilaktyka zdrowia w pandemii nie jest dla Polaków priorytetem, bowiem co trzeci pytany nie wykonał w ciągu 6 miesięcy żadnych badań profilaktycznych, a ponad połowa respondentów przyznaje, że koronawirus znacznie zmniejszył częstotliwość ich wykonywania – podkreślają organizatorzy.

Według przeprowadzonych badań blisko połowa uczestników, bo 49,1 proc. zadeklarowała, że szuka porad zdrowotnych w internecie.

- Niepokoi fakt, że bardzo duża grupa Polaków próbuje leczyć się w oparciu o porady pozyskane z internetu jednocześnie rezygnując z wykonywania regularnych badań profilaktycznych. Eksperci są zgodni, że ten trend należy koniecznie odwrócić. Dlatego podjęliśmy decyzję o uruchomieniu akcji bezpłatnych badań przesiewowych – komentuje Zofia Kurek-Maciejewicz, Head of Communications Zentiva Polska.

We wrześniu organizatorzy kampanii szczególną uwagę poświęcają chorobie Alzheimera, będącej najczęstszą przyczyną otępienia. Wyniki wspomnianych badań wskazują, że co piąta osoba nie powiedziałaby lub nie wie, czy powiedziałaby lekarzowi o problemie zapominania zdarzeń, które przed chwilą miały miejsce.

- Choroba Alzheimera powodując obumieranie neuronów jest najczęstszą przyczyną otępienia (demencji). Mając na uwadze farmakologiczne i niefarmakologiczne metody prowadzące do spowolnienia narastania objawów zaburzeń funkcji poznawczych i zachowania możliwie najdłuższego samodzielnego funkcjonowania pacjentów, kluczowe jest ustalenie diagnozy we wczesnym stadium rozwoju choroby. Natomiast profilaktyka dotycząca eliminowania poznanych czynników ryzyka i propagowanie czynników ochronnych rozwoju choroby Alzheimera powinny być powszechnie przyjętymi standardami – mówi prof. dr hab. n. med. Tomasz Gabryelewicz, kierownik Oddziału Alzheimerowskiego Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie.

W dniach 2-3 września br. (czwartek, piątek) mobilny punkt diagnostyczny będzie czekał na chętnych w Ciechocinku w godzinach 8-16 na skwerze przy fontannie „Grzybek”. Na miejscu będzie dostępny wykwalifikowany personel medyczny, który omówi z pacjentami wyniki przeprowadzonych badań pod kątem profilaktyki chorób neurologicznych.

od 7 lat
Wideo

Jakie są najczęstsze przyczyny biegunki u dorosłych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska