W escape roomie w Chełmnie jest bezpiecznie? Kontrole już za...

  W escape roomie w Chełmnie jest bezpiecznie? Kontrole już za nimi

  Monika Smól

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  - Co z chełmińskim escape roomem? Były kontrole? - pyta Czytelnik. Chełmińscy strażacy zapewniają, że nie dopatrzyli się znacznych uchybień.
  - U nas jest bezpiecznie - mówią w escpae roomie w Chełmnie. Odwiedza ich wiele grup

  - U nas jest bezpiecznie - mówią w escpae roomie w Chełmnie. Odwiedza ich wiele grup ©Facebook Piwnica Tajemnic Chełmno

  W Chełmnie działa jeden escape room. Przy ul. Śliwowej.

  - Prowadze escape room, który ma jakieś 20 metrów kwadratowych - mówi Dorota Kotowska. - Po tej strasznej tragedii, do jakiej doszło w Koszalinie od razu mam kontrole. Byli już strażacy, potem nadzór budowlany. Ze wstępnych informacji od strażaków - wszystko jest w porządku. Do tej pory nie było dokładnych wytycznych, jakie takie lokale mają spełniać. Teraz pewnie będzie standaryzacja. Te miejsca cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Do mojego przyjeżdżają ludzie także spoza Chełmna, z Bydgoszczy, Grudziądza. Ja sama też odwiedzam takie miejsca w Polsce. Obawiam się, że ta tragedia uderzy w tę gałąź rozrywki. Choć, gdy wszystkei lokalne przejdą takie kontrole jak mój, to uczestnicy będą mogli czuć się bezpiecznie.

  Lech Wałęsa spotkał się z mieszkańcami Chełmna. O czym mówił były prezydent RP? [zdjęcia]


  Chełmińscy strażacy nie dopatrzyli się znacznych uchybień. Jak zapewniają - w lokalu trzeba jedynie dopracować drobiazgi.

  - Kontrola była w sobotę - mówi kpt. Tomasz Guzek, oficer prasowy KP PSP w Chełmnie. - Wszystko jest dobrze, są wyjścia ewakuacyjne, nic nie zagraża bezpieczeństwu uczestników w chełmińskim escape roomie. Dopatrzyliśmy się drobiazgów, z którymi właścicielka ma uporać się w tym tygodniu. Ma postawić gaśnicę, oznaczyć, oświe-tlając wyjście ewakuacyjne i zamontować przy drzwiach pomieszczeniu zabaw klucz, którym uczestnicy będą mogli sami w razie potrzeby otworzyć drzwi. Mówiła, że wykona też przegląd instalacji elektrycznej.

  - Nasza Piwnica Tajemnic przez ostatni tydzień przeszła szereg kontroli ze Straży Pożarnej, Nadzoru Budowlanego oraz SANEPID-u. Straż Pożarna znalazła drobne uchybienia, które oczywiście już naprawiliśmy i otrzymaliśmy od wszystkich instytucji zgodę na dalsze prowadzenie pokoju - poinformowała właścicielka. - Także jest u nas bezpiecznie i nie ma żadnego zagrożenia. Wasze bezpieczeństwo jest dla nas oczywiście priorytetem - zwróciła się do odiwedzających "pokój zagadek".
  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej