W spotkaniu wzięli udział Barbara Seyda, Adam Żubka, Bernadeta Dobek, Kazimierz Fiałkowski, Piotr Leśniewski, Aleksander Atamański, absolwenci Publicznego Gimnazjum w Kamieniu Krajeńskim oraz lokalne media.
26 czerwca rada miejska w Kamieniu Krajeńskim podjęła uchwałę w sprawie nadania jednej z ulic nazwy "ul. Rodziny Seydów" - jest ona położona na działce oznaczonej nr. geodezyjnym 531/19 i łączy się z ulicą Topolową.
Spotkanie zamykało projekt "Przystanek Radzim", dzięki któremu lokalnej społeczności przypomniana została historia pałacu w Radzimiu, ludzi i wydarzeń z nim związanych. Absolwenci gimnazjum złożyli szczególne podziękowanie pani Barbarze Seydzie oraz panu Adamowi Żubce za wsparcie w realizacji działań na rzecz lokalnej historii.
Na koniec Barbara Seyda ze wzruszeniem podziękowała "szaleńcom", którzy podjęli tak ogromny wysiłek na rzecz upamiętnienia jej rodziny - zasłużonych obywateli Polski.
Była okazja do wymiany wspomnień i refleksji o dalszych losach pałacu. Burmistrz podzielił się również dobrą informacją o podpisanym w tym miesiącu porozumieniu z wojewodą w sprawie przyznania gminie Kamień Krajeński dotacji w kwocie 10 tys. zł na remont cmentarza w Radzimiu, który jest miejscem pamięci narodowej.
Czytaj e-wydanie »