Przedszkola językowe na terenach wiejskich są wciąż nowością. Teraz ma się to zmienić.
- Opracowaliśmy projekt polegający na stworzeniu warunków dla używania języka obcego przez dzieci ze środowisk wiejskich jako żywego, naturalnego języka - mówi pomysłodawczyni przedszkola Zoila Gaulin-Dembek. - Polega to na codziennym "wymuszaniu" na dziecku używania jego, do komunikacji i zabawy.
Projekt fundacji "Przedszkole Pod Klonowym Listkiem" otrzymał wsparcie finansowe z programu operacyjnego Kapitał Ludzki. Środki w ramach niego rozdzielał kujawsko-pomorski Urząd Marszałkowski.
Łącznie na tworzenie lub wspieranie istniejących przedszkoli i punktów przedszkolnych samorząd województwa rozdał 36,5 mln zł. Fundacja Pro Futuro otrzymała ponad 500 tys. zł. Dzięki temu w Łysomicach rusza bezpłatne, dwujęzyczne przedszkole. Oferta placówki jest skierowana do dzieci zamieszkałych w Łyso-micach i najbliższej okolicy.
Projekt przedszkolny będzie trwał trzy najbliższe lata. Wsparciem objęta zostanie grupa 25 dzieci. Na początku będzie to grupa 15 osób, w wieku od 3 do 5 lat. Zajęcia będę prowadzone przez nauczyciela wychowania przedszkolnego przez pięć godzin zegarowych dziennie. W tym czasie będą prowadzone zajęcia w formie zabaw i innych form aktywności wyłącznie w języki angielskim. Kontakt dla zainteresowanych www.fundacja-edu.pl.