W Poznaniu trzecia kolejna porażka Artego Bydgoszcz

(as)
Djenebou Sissoko, mimo znakomitej gry, sama nie dała rady poznaniankom.
Djenebou Sissoko, mimo znakomitej gry, sama nie dała rady poznaniankom. Jarosław Pruss
Dopiero w ostatniej kwarcie bydgoski zespół nie dotrzymał kroku Inei AZS. Poznanianki, mimo wygranej, pożegnały się z ekstraklasą.

Inea AZS Poznań - Artego Bydgoszcz 85:63 (22:23, 17:9, 21:23, 25:6)

INEA AZS: Kotnis 22 (1), 12 zb., Drzewińska 20 (4), Gawrońska 18 (4), 5 as., Kędzia 15, 14 zb., Horodeńska 9 (3), 5 zb. oraz Adamowicz 1, Woźniak 0, Janikowska 0, Mistygacz 0.
ARTEGO : Sissoko 26, 10 zb., 3 prz., Szymczak-Górzyńska 9 (1), 5 zb., Koc 8, 10 zb., Kuras 7 (1), Palacz 2 oraz Pytlarczyk 5 (1), Faleńczyk 3, Rudzińska 3 (1), Jastrzębska 0, Cilińdź 0, Szybała 0.

Po 6. kolejce stało się jasne, że FGE opuszcza Inea AZS. Ma 4 pkt. straty do MUKS i 3 porażki z tą drużyną.
O utrzymanie wciąż trwa zacięta walka. Wygrały MUKS i Odra, a Tęcza, po porażce w Poznaniu, niespodziewanie dołączyła do grona drużyn zagrożonych spadkiem. Wygląda więc na to, że wyjątkowo w tym sezonie play out będzie trwało pełne 10 kolejek.

Do Poznania Artego pojechało bez Mowlik, ale także bez Szott. W tej sytuacji w składzie znalazło się aż 8 juniorek.
Mimo to, przez 3 kwarty toczyła się zacięta walka. Po 30 minutach było tylko 60:57. Niestety, w 4. kwarcie zaciął się atak. Rywalki zdobyły 13 punktów z rzędu, gdy w 36. min z dystansu trafiła Rudzińska (73:60). Pod wodzą pierwszej "5" Inea powiększyła przewagę do ponad 20 pkt.

Pozostałe wyniki 6. kolejki play out: MUKS - Tęcza 59:53, Odra - Widzew 71:65 po dogr.

Więcej w czwartkowym, papierowym wydaniu "Pomorskiej"