Nasi Czytelnicy zwracają uwagę, że ustawiając znak zakaz parkowania zarządca drogi zakazuje także postoju osobom, mającym kłopoty z poruszaniem się. Przypomnijmy, że w tym roku wzdłuż ulicy Świerkowej wcale nie wolno parkować. - Jeszcze w ubiegłym roku były wyznaczone miejsca do parkowania dla ludzi posiadających legitymacje parkingowe, zezwalające na parkowanie - mówi pan Marek nasz Czytelnik. Posiadacze kart mogli parkować w specjalnie wyznaczonych miejscach oraz w miejscu, gdzie ustawiono znak zakaz postoju. Teraz ustawiono znak zakaz zatrzymywania. A to oznacza, że niepełnosprawni także nie mogą zatrzymać swojego auta na ulicy Świerkowej. Mogą skorzystać z parkingów przygotowanych przez gminy. Tu na pewno będzie dla nich miejsce, jednak parkingi są w pewnej odległości od plaży i centrum Przyjezierza.
- Jestem inwalidą grupy umiarkowanej (dawna gr II) , posiadam kartę parkingową, ale cóż po niej, skoro mam schorzenie związane z narządami ruchu i nie będę w stanie przemieścić się z wyznaczonych parkingów na plażę główną - mówi pan Marek. - Nadmieniam, że w ubiegłych latach bardzo często korzystałem z wypoczynku weekendowego w Przyjezierzu, ale zostaję pozbawiony tego przywileju tylko dlatego, że jestem osobą niepełnosprawną.
Tymczasem Tomasz Werbiński, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych zapewnia, że nie zapomniano o niepełnosprawnych. Problem jednak polega na tym że ulica Świerkowa jest zbyt wąska, aby wyznaczyć miejsce dla niepełnosprawnych. Takie miejsce musi mieć bowiem ponad 3,5 metra. Wyrysowanie takiej koperty oznaczałoby zablokowanie ruchu.
Drogowcy szukają jednak innego rozwiązania - wyznaczenia miejsc na terenie poza pasem drogi. Jednak powiat nie ma swojego gruntu. Dlatego musi porozumieć się gminą, aby na jej terenie wyznaczyć miejsce dla niepełnosprawnych. Będziemy wracać do tematu na naszych łamach.
Czytaj e-wydanie »Motoryzacja do pełna! Ogłoszenia z Twojego regionu, testy, porady, informacje