https://pomorska.pl
reklama
Pasek artykułowy - wybory

W przyszłym miesiącu ma być gotowy kolejny blok Miejskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego

MAŁGORZATA GOŹDZIALSKA [email protected] tel. 54 232 22 22
Pracownicy „Budomexu” prowadzą roboty wokół budynku przy ul. Zagajewskiego.
Pracownicy „Budomexu” prowadzą roboty wokół budynku przy ul. Zagajewskiego. Wojciech Alabrudziński
W przyszłym miesiącu ma być gotowy kolejny blok Miejskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego z mieszkaniami do wynajęcia. Czy będą wznoszone następne domy?

Budowa bloku MTBS z mieszkaniami na wynajem dobiega końca. Budynek został wzniesiony przy ul. Celulozowej we Włocławku. W końcu marca spodziewany jest odbiór. A w kwietniu ma być zasiedlony. W tym bloku zamieszkają rodziny wskazane przez Urząd Miasta. Dlaczego? Bo na ten budynek miasto przekazało do MTBS 2 miliony 878 tysięcy złotych.

Czy MTBS będzie budować następne mieszkania na wynajem we Włocławku? Na razie na to pytanie trudno uzyskać odpowiedź. - Bank Gospodarstwa Krajowego nie udziela już preferencyjnych kredytów na budownictwo czynszowe - wyjaśnia Krzysztof Szafrański, prezes Miejskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Jakie to może mieć konsekwencje? Kolejne inwestycje będą mogły być realizowane w oparciu o dużo droższe kredyty z banków komercyjnych. A to prawdopodobnie spowoduje wzrost kosztów budowy mieszkań czynszowych. Może też doprowadzić do braku zainteresowania mieszkaniami na wynajem.
Na razie, jak się dowiedzieliśmy, MTBS angażuje się w rewitalizację starych kamienic.
Wyremontowana została już kamienica przy ul. Cichej 11. W niej na parterze znajdują się biura MTBS. W budynku tym znajdują się ponadto cztery mieszkania na wynajem. W ramach rewitalizacji włocławskiego Śródmieścia MTBS przygotowało też projekt modernizacji budynku przy ulicy Przedmiejskiej 4. - Miasto już wykwaterowało mieszkańców tego budynku - mówi prezes Szafrański. - A my zabieramy się za remont. Po remoncie mieszkania w tej kamienicy mają być albo wynajmowane, albo sprzedane.

Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego utworzone zostało z inicjatywy władz Włocławka w 1999 roku jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Do tej pory MTBS wybudowało prawie 500 mieszkań za pieniądze z Krajowego Funduszu Mieszkaniowego. Ponieważ miasto też partycypowało w kosztach budowy, dysponuje w blokach MTBS kilkudziesięcioma mieszkaniami, które są włocławianom podnajmowane. Na tej zasadzie będą także zasiedlane 44 mieszkania, które oddane zostaną przy ulicy Celulozowej.

Udziałowcami spółki MTBS są miasto Włocławek i firma "Budomex". Miasto przekazało aportem MTBS-owi nie tylko działki położone przy Celulozowej 6, 6a,8, ale też Chłodnej 21, Cygance 21/23, Żabiej 14 i Mickiewicza 4 oraz 2a. Czy te tereny będą zagospodarowane w sytuacji, gdy nie ma preferencyjnych kredytów na budownictwo czynszowe? Na to pytanie nie uzyskaliśmy odpowiedzi. Do tematu jednak wrócimy.

Tymczasem dowiedzieliśmy się, że w marcu będzie zasiedlany budynek socjalny wzniesiony przy ul. Toruńskiej. W ostatnich tygodniach odbywały się odbiory techniczne. I podobno zakończyły się.

Czytaj e-wydanie »

Nieruchomości z Twojego regionu

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

e
ewa

jakie sa warunki otrzymania takiego mieszkania z tbs

 

O
Olek
Kolejny bubel Budomexu - sprawdzcie jak wyglądają pozostałe, popytajcie mieszkańców
a
ania144
Rodzinom szukającym mieszkania w TBS polecam portal Budownictwo Społeczne TBS
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska