W Cekcynie impreza rozpocznie się przemarszem do kościoła. Msza dziękczynna o godz. 15, a potem atrakcje na plaży jeziora. Będzie także rozstrzygnięcie konkursów - ekologicznego i na najpiękniejszą posesję oraz będą oceniane wieńce dożynkowe.
W gminie Śliwice gminne dożynki zaplanowano w Laskach. Będzie pochód z wieńcami, obrzędy dożynkowe, koncert orkiestry dętej ze Śliwic oraz koncert artystów z Opery Bałtyckiej.
Mieszkańcy gminy Lubiewo będą dziękować za tegoroczne plony w Minikowie. O godz. 15 msza, a od godz. 16 biesiada dożynkowa przy świetlicy wiejskiej oraz podsumowanie konkursu na najpiękniejszą posesję w gminie. Program uświetnią występy Frantówek Bysławskich i zespołu Stokrotki.
W gminie Gostycyn będą świętować w Wielkiej Kloni. O godz. 15 msza, potem przemarsz korowodu i biesiada z przysmakami przygotowanymi przez panie z KGW. W Raciążu o godz. 13 na stadionie leśnym rozpocznie się festyn parafialno-dożynkowy. Będzie występ zespołu „Ogórki“ z Zakopanego i Kasztelanek z WDK z Raciąża.
We wszystkich miejscowościach na koniec będzie zabawa ludowa.