https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W teatrze jest inaczej

(MJ)
W świat białoruskiego spektaklu wprowadził nas Arlekin.
W świat białoruskiego spektaklu wprowadził nas Arlekin. Fot. ŁUKASZ FIJAŁKOWSKI
Wczoraj w Klubie Garnizonowym Grunwald zaprezentował się szkolny Teatr Młodego Aktora z Rubieżewicz na Białorusi.

Młodzież z Rubieżewicz przyjechała do Torunia na zaproszenie Oddziału Kujawsko-Pomorskiego Stowarzyszenia Wspólnota Polska.
W programie 8-dniowego pobytu, oprócz zwiedzania naszego miasta, znalazły się także: wycieczka Szlakiem Piastowskim, warsztaty teatralne w Baju Pomorskim i oczywiście występ TMA na toruńskiej scenie.
Polski teatr, który w Rubieżewiczach działa przy szkole białoruskiej (a nie - jak mogłoby się wydawać - przy polskiej), z wielkim zaangażowaniem pielęgnuje piękno śpiewnej kresowej polszczyzny. Wczoraj w Grunwaldzie zobaczyliśmy próbkę tego, co potrafią młodzi aktorzy - zespół zaprezentował scenki rodzajowe nawiązujące do tradycji regionu i etiudy sceniczne według utworów Adama Mickiewicza.
TMA założyła 10 lat temu polonistka ze szkoły średniej w Rubieżewiczach. Dlaczego? Odpowiedź padła w scenie otwierającej wczorajszy występ: - Bo w teatrze wszystko jest inaczej.
Białoruska młodzież będzie gościć w Toruniu do soboty.

Wybrane dla Ciebie

Jajko na miękko. Przy tych chorobach lepiej unikać jajka w tej formie

Jajko na miękko. Przy tych chorobach lepiej unikać jajka w tej formie

Tragiczny finał wypadku w Grudziądzu. Zmarła potrącona rowerzystka

Tragiczny finał wypadku w Grudziądzu. Zmarła potrącona rowerzystka

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska