https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dają wiedzę, umiejętności i nadzieję. Wojewódzka inauguracja roku szkolnego Ochotniczych Hufców Pracy w Grudziądzu. Mamy zdjęcia

Daniel Dreyer
Inaugurację roku szkolnego 2024/2025 w Ochotniczych Hufcach Pracy województwa kujawsko-pomorskiego zorganizowano w Grudziądzu.
Inaugurację roku szkolnego 2024/2025 w Ochotniczych Hufcach Pracy województwa kujawsko-pomorskiego zorganizowano w Grudziądzu. Daniel Dreyer
W Grudziądzu odbyła się Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2024/2025 w Ośrodkach Szkolenia i Wychowania OHP. To jednostki, które pozwalają młodym ludziom uzupełnić wykształcenie i zdobyć praktyczne umiejętności, dzięki którym będą mogli znaleźć pracę.

Inauguracja roku szkolnego OHP w Grudziądzu

We wtorek, 1 października, uroczyście rozpoczęto rok szkolny 2024/2025 w Ochotniczych Hufcach Pracy województwa kujawsko-pomorskiego. Wydarzenie zorganizowano w OHP, w Grudziądzu.

Czesława Augustinowicz, wojewódzka komendantka OHP podkreślała, że hufce dają młodym ludziom nie tylko wykształcenie i umiejętności, ale także jedzenie, schronienie, często ubranie, przede wszystkim nadzieję. - A nadzieja to jest ten promyk, to jest perpetuum mobile, które napędzał młodych ludzi do dalszego życia - mówiła Augustinowicz. Do młodzieży zwróciła się: - Zaczynacie nowy, mam nadzieję, że w pełni satysfakcjonujący was, etap życia: połączenie nauki w szkole z nauką zawodu.

OHP to jednostki, które pozwalają młodym ludziom uzupełnić wykształcenie i zdobyć praktyczne umiejętności, dzięki którym będą mogli znaleźć pracę.

Tylko w ośrodku OHP w Grudziądzu uczy się 109 osób, wśród nich 43 to osoby nowe, na różnych poziomach nauczania.

- OHP to taka specyficzna jednostka, gdzie wszyscy, cała kadra od komendy głównej, przez komendę wojewódzką do waszych jednostek, czyli do waszych ośrodków, tam gdzie często mieszkacie, w tygodniu, gdzie się uczycie, gdzie macie warsztaty, cała kadra jest po to, żeby wam było lepiej - młodych ludzi zapewniała Katarzyna Juraszek, zastępczyni komendanta głównego OHP. Zapewniała: - Ta kadra robi bardzo wiele, to są cudowni ludzie, którzy naprawdę moc energii, serca wkładają do swojej pracy. Zarówno wychowawcy, instruktorzy, jak i doradcy zawodowi, pośrednicy, kadra administracyjna, wszyscy... Jesteśmy tu po to żeby być z wami.

Przy grudziądzkiej komendzie OHP działają cztery warsztaty:

  • gastronomiczny,

  • fryzjerski,

  • elektryczny

  • i stolarski.

Ale młodzież uczy się także innych zawodów, a to we współpracy z Cechem Rzemiosł Różnych w Grudziądzu, a także Kujawsko-Pomorską Izbą Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy.

- Jako rzemiosło czujemy się w symbiozie, w połączeniu z OHP - mówił Jacek Trela, prezes Kujawsko-Pomorskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy. I dodawał: - Współpracujemy dla was, żebyście mieli jak największe możliwości tego, by startować w dorosłe życie z w pełni naładowaną baterią: wiedzą, wsparciem i chęcią do życia.

- Dzięki wam mamy na rynku pracy specjalistów w zawodach, które są w tej chwili niszowe - mówiła Róża Lewandowska, wiceprezydent Grudziądza. - Myślę, że współpraca między urzędem miasta a OHP jest dobra, a myślę, że będzie jeszcze lepsza. Liczymy na tę współpracę.

Inaugurację roku szkolnego OHP uświetniły występy śpiewających sióstr Hanny i Olgi Walczyk ze Szkoły Podstawowej nr 20 oraz Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Grudziądzu.

Dzieje się w Grudziądzu

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Edukacja

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska