MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W ten weekend nuda nam nie grozi! We Włocławku i okolicach będzie cała gama atrakcji

OPRAC.:
Joanna Maciejewska
Joanna Maciejewska
Takie imprezy przygotowano we Włocławku i okolicach na weekend 15-17 września 2023
Takie imprezy przygotowano we Włocławku i okolicach na weekend 15-17 września 2023 EF
Zielony Festiwal, Dzień Sąsiada, Złaz Turystyczny czy Zlot Pojazdów Zabytkowych i Klasycznych, Sprzątanie Świata - to tylko niektóre wydarzenia zaplanowane na najbliższe dni we Włocławku i okolicach. Zobaczcie, co będzie się działo w weekend 15-17 września 2023 roku

Spis treści

Drzwi Otwarte w Browarze B. i Dzień Sąsiada na osiedlu Kazimierza Wielkiego

W trzeci wrześniowy weekend we Włocławku i okolicach sporo będzie się działo. Atrakcji nie zabraknie już od piątku 15 września.

W piątek i sobotę CK Browar B. zaprasza na „drzwi otarte” - w sobotę 16 września 2023 w godz. 16-18 do klubu „Zazamcze”, „Łęg” i „Stara Remiza”; natomiast w niedzielę 17 września 2023 do Pracowni Edukacji Plastycznej przy ul. Łęgskiej 28 (godz. 15-17).

„Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy szukają swojej drogi artystycznej, ciekawych ludzi i twórczej atmosfery. Jest też coś dla tych, którzy mają ogromne zasoby energii i chcieliby zużyć ją w rytm muzyki. Jest sporo nowości” - informuje Urząd Miasta Włocławek.

W piątek 15 września 2023 roku na os. Kazimierza Wielkiego będzie Dzień Sąsiada. Impreza rozpocznie się o godz. 17 na boisku przy SP nr 2.

„Jest to święto stworzone dla umacniania więzi pomiędzy ludźmi mieszkającymi blisko siebie, podejmowania wspólnych inicjatyw oraz spędzania czasu w sąsiedzkim gronie. Zaplanowanych jest wiele atrakcji dla dorosłych i dla dzieci” - informuje radna Agnieszka Jura-Walczak.

Dwudniowy Zielony Festiwal we Włocławku

W piątek i sobotę (15-16 września 2023) odbędzie się też kolejna edycja Zielonego Festiwalu - w godz. 12-18 na Bulwarach Marszałka Józefa Piłsudskiego 25 (parking pod mostem).

„Będą czekać stoiska z przysmakami oferowanymi przez lokalnych producentów i wytwórców, którzy bezpośrednio uczestnicząc w wydarzeniu - skracają łańcuch dostaw i zapewniają jakość oraz świeżość asortymentu. Będą dmuchane zamki i konkursy z nagrodami, kreatywne warsztaty, spotkania z lokalnymi przedsiębiorcami, którzy podzielą się swoją pasją i doświadczeniem” - zachęca włocławski ratusz.

Trwa głosowanie...

Czy oglądasz kolejną edycję programu Love Island - Wyspa Miłości?

30. Sprzątanie Świata we Włocławku

W piątek 15 września 2023 odbędzie się też 30. akcja Sprzątania Świata. We Włocławku zaplanowano Eko-wydarzenie w parku na Słodowie (w godz. 10-14).

„Tradycyjnie wezmą w niej udział dzieci - uczniowie szkół i placówek, ale serdecznie zapraszamy na to wydarzenie wszystkich chętnych! Swoje ekspozycje w plenerze wystawią również jednostki, które na co dzień dbają o czystość i porządek, o stan wody i powietrza w mieście, prowadzą recykling, edukują, troszczą się o rośliny i zwierzęta” - informuje Urząd Miasta.

Na koniec sprzątania, zaplanowano wspólne ognisko.

Również w piątek 15 września, w godzinach 10-12, na akcję sprzątania jeziora Czarnego zaprasza WOPR.

„Akcję prowadzimy z lądu, wody i spod wody. Jeżeli masz ochotę do nas dołączyć w tym dniu zadzwoń i ustalimy szczegóły - tel 692 316 131” - informuje WOPR.

Takie wydarzenia szykuje Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej

Atrakcje na weekend przygotowało także Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej. W sobotę 16 września o godz. 11, w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, a Muzeum Etnograficznym będzie prelekcja i oprowadzanie po wystawie „Dawny świat dziecka”. W niedzielę 17 września 2023 na godz. 12 można wybrać się do Muzeum Historii Włocławka na prelekcję „Co odziedziczyliśmy z wierzeń Słowian, czyli słów kilka o przenikaniu się współczesności z tradycją”. Tego samego dnia, również o godz. 12, w gmachu Zbiorów Sztuki zaplanowano wykład z prezentacją multimedialną pt. „Pejzaż i pejzażyści polscy”.

Takie atrakcje szykują włocławscy harcerze

W sobotę 16 września 2023 roku harcerze zapraszają na II Włocławski Złaz Turystyczny. Impreza w Bazie Przygody rozpocznie się o godz. 14. W programie: strefa seniorów, wehikuł czasu i podróż po historii Włocławka, warsztaty z pierwszej pomocy, zajęcia artystyczne, gry i animacje.

W niedzielę 17 września, w godz. 14-18, Stowarzyszenie „Karta Kujawska” organizuje imprezę na ul. 3 Maja 9. W programie: fabryka pieniędzy, kreatywne oszczędzanie, malowanie w plenerze. Obowiązują zapisy pod numerem tel. 789 077 766.

Zlot Pojazdów Zabytkowych i Klasycznych w Krzyżówkach
Atrakcji nie zabraknie także w okolicach Włocławka. W sobotę 16 września 2023 można wybrać się na IV Zlot Pojazdów Zabytkowych i Klasycznych w Krzyżówkach. Zlot rozpocznie się o godz. 13 (rejestracja uczestników o 12). W programie znalazł się m. in. panel dyskusyjny tiktokerów (godz. 14): Mobilny Mechanik, MzTechnik49, Rommie Ren, Auto-MasterMechanik, DanCarSerwis, Citroen Hospital, PatoŚruba. Na godz. 15 zaplanowano pokazy i konkursy, a na godz. 17 rozdanie nagród i podsumowanie zlotu.

O godz. 18 na scenie wystąpi gwiazda wieczoru - zespół Selfie. Na 20 zaplanowano występ Piotra Jamrosia. Od godziny 10 do 1 w nocy trwać będzie dyskoteka w stylu lat 80-90., którą poprowadzi wodzirej Michał Nowakowski. Będzie też pokaz sztucznych ogni.

Organizatorem wydarzenia jest OSP Krzyżówki. Warto dodać, że organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych. Od 13 do 18 na dzieci czekać będą bezpłatne dmuchańce strażackie.

Dożynki Parafialno-Gminne w Lubrańcu

W niedzielę w Lubrańcu odbędą się Dożynki Gminno-Parafialne 2023. Rozpocznie je msza święta dziękczynna (o godz. 13:30) w kościele parafialnym p.w. Matki Bożej Szkaplerznej w Lubrańcu. Na godzinę 14:30 zaplanowano Przemarsz korowodu dożynkowego ulicami miasta na teren przy ZS im. Marii Grodzickiej w Lubrańcu-Marysinie. O godz. 15 rozpocznie się część obrzędowa z kapelą Echo Lubrańca oraz oficjalne otwarcie IX Festiwalu Kuchni Kujawskiej (wręczenie nagród o godz. 16:4o).

Nie zabraknie oczywiście muzyki i tanecznej zabawy. gwiazdą wieczoru będzie Stachursky, który pojawi się na scenie o godz. 19. Poprzedzi go blok muzyczno-taneczny zaplanowany na godz. 16:15 i występ zespołu Lubranieckie Gitary (17:30). Na zakończenie - o godz. 20:30 - wystąpi zespół TKM, a o godz. 21:30 rozpocznie się zabawa taneczna z zespołem Silver.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ewa Swoboda ze swoją Barbie!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska