Coraz więcej kluczowych aspektów życia społecznego i gospodarczego przenosi się do cyberprzestrzeni. Dlatego ważne jest zbudowanie efektywnego systemu bezpieczeństwa oraz podejmowanie działań prewencyjnych i łagodzenia skutków cyberprzemocy oraz edukowanie dzieci i młodzieży. Równie istotnym zagadnieniem jest edukowanie społeczeństwa na temat funkcjonowania Centrów Powiadamiania Ratunkowego oraz prawidłowego korzystania z numeru alarmowego 112.
Więcej wiadomości z Tucholi na www.pomorska.pl/tuchola
Przeprowadzono pierwsze spotkania edukacyjne z młodzieżą Gimnazjum nr 1 w Tucholi. Cały dzień zajęcia z numeru alarmowego 112 prowadzili Małgorzata Wysocka-Brunka, zastępca kierownika Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Bydgoszczy, Piotr Kozłowski, kierownik oddziału do spraw organizacji, logistyki i współpracy i Szymon Borkowski, operator numeru alarmowego 112. Natomiast zajęcia z cyberprzemocy prowadzili Ireneusz Ruszczyk z zespołu łączności i informatyki KPP w Tucholi oraz Bartosz Wiese także z tucholskiej komendy. - Prowadzący spotkania to osoby, które na co dzień zajmują się omawianą problematyką - informuje Anna Toby szefowa PCPR w Tucholi. - Były one w czterech grupach 50-osobowych.
Każda grupa miała po 45 minut zajęć z cyberprzemocy i numeru alarmowego 112. Większość młodzieży wykazywała bardzo duże zainteresowanie omawianymi tematami, zadawała pytanie, brała aktywnie udział w zajęciach. Młodzież wypełniała ankiety przed i po zajęciach. - Już po analizie ankiet z dwóch pierwszych dni spotkań jest widoczna potrzeba organizowania takich spotkań edukacyjnych wśród młodzieży - dodaje Toby. - Zdecydowaliśmy, że zajęcia będą we wszystkich szkołach powiatu tucholskiego i potrwają do 14 grudnia
Organizatorami są Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi wraz ze starostwem oraz partnerem projektu komendą powiatową policji w Tucholi.