Warsztaty były czasem na zdefiniowanie pojęcia „mowa nienawiści” i form, jakie przyjmuje, ale i czasem na motywacyjne rozmowy i dyskusje, tworzenie mapy myśli oraz aktywne działania w grupach.
- A wszystko to dzięki programowi Działaj Lokalnie i Lokalnej Grupie Działania "Zakole Dolnej Wisły", która dofinansowała projekt Kulturalnych Animatorek pn. "Uwierz, że możesz!" - informuje Paweł Marwitz, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Unisławiu. - W ramach tego projektu zaplanowano również działania dla młodzieży. Ich celem było wskazanie na ważny temat, jaki jest kultura słowa. Młodzież dowiedziała się, jak wyrażać się, by nie rozbudzać nienawiści, przemocy i dyskryminacji, ale również poznała sposoby reagowania na wszelkie przejawy mowy nienawiści oraz skutki hejtu w internecie.
Ponadto, uczestnicy dowiedzieli się, jak prowadzić rozmowy z rówieśnikami i poczuć się w nich pewniej oraz jak rozwijać umiejętności budowania relacji z innymi.
- Dziękujemy serdecznie wspaniałej młodzieży za zaangażowanie i wspólne kulturalne działania - dodaje Paweł Marwitz. - Zadanie dofinansowano ze środków programu Działaj Lokalnie Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Lokalną Grupę Działania "Zakole Dolnej Wisły".
Zobaczcie zdjęcia z warsztatów dla młodzieży w Unisławiu
