Wda rozgromiła Pogoń Grodzisk Mazowiecki

w sparingach prezentuje wysoką formę.
w sparingach prezentuje wysoką formę. Sławomir Wojciechowski
Kolejny zwycięski sparing za sobą mają piłkarze Wdy Świecie. W sobotę wysoko wygrali z Pogonią Grodzisk Mazowiecki (IV liga mazowiecka).

Wda Świecie - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 6:0 (3:0)
Bramki: Adrian Raszka (30.), Daniel Grzywaczewski (37.), Paweł Olszewski (43.), Krzysztof Szal (53.), Dariusz Jackiewicz (58. - karny), Szymon Dziuba (70.)
WDA: Paczkowski - Kiełpiński, A. Raszka, Urbański, Wenerski - Żurowski, Jackiewicz, Szczygielski - Olszewski, Szal, Grzywaczewski. Na zmiany wchodzili: Komur, Skupin, Ligmanowski, Dziuba

Tylko pierwsze pół godziny gry Pogoń dotrzymywała kroku piłkarzom ze Świecia. Worek z bramkami rozwiązał Adrian Raszka. Potem jeszcze przed przerwą do siatki rywali trafili Daniel Grzywaczewski i Paweł Olszewski. Na początku 2. połowy świecianie szybko zdobyli kolejne gole. Najpierw na 4:0 po asyście Grzywaczewskiego podwyższył Krzysztof Szal. Następnie rzut karny (po faulu na Olszewskim) wykorzystał Dariusz Jackiewicz, a wynik spotkania w 70. min. ustalił junior Szymon Dziuba, przebywający we Wdzie na testach. W końcówce Pogoń miała trzy dogodne sytuacje, by zdobyć honorową bramkę, ale świetnie spisał się Maciej Paczkowski, który w kolejnym sparingu zachował czyste konto.

W niedzielę o godz. 12 na Chemiku Wda zagra ze Spójnią Białe Błota. Szansę gry otrzymają zawodnicy, którzy nie grali z Pogonią.