Wda Świecie lepsza w sparingu od Polonii

(zielona koszulka) w pojedynku z Bartoszem Czerwińskim, strzelcem trzech goli w 1. połowie meczu fot. Sławomir Wojciechowski
W meczu kontrolnym trzecioligowa Wda Świecie zwyciężyła piątoligową Polonię Bydgoszcz 5:2. Klasycznym hat-trickiem popisał się do przerwy Bartosz Czerwiński.

Wda Świecie - Polonia Bydgoszcz

WDA Świecie - POLONIA Bydgoszcz 5:2 (3:0)

Bramki: Bartosz Czerwiński 3 (5., 21., 44.-karny, Radosław Mik (82.), Fabian Chabowski (89.) oraz Bartosz Kasprowicz (61.), Piotr Paczkowski (68.)
WDA: Goszka (46. Wojciechowski) - Kanik, Żurek (60. Urbański), Urbański (46. Raszka), Modracki (73. Gwizdała) - Wenerski (65. Wiśniewski), Czerwiński (46. Wanat) - Olszewski (73. Chabowski), Grzywaczewski (70. Komur), Tabaczyński (62. Talaśka) - Piskorski (46. Mik)
POLONIA: Świetlik - Plewiński, Bethke, Gabruś, Szpankiewicz - Kasprowicz, Kubacki, Sawicki, Baran - Bruski, Andrearczyk. Na zmiany weszli: Napierała, Błaszkiewicz, Stolarski, Krzyżanowski, Podraza, Paczkowski.

Dla obu drużyn był to pierwszy sparing. Świecianie od poniedziałku ciężko trenują dwa razy dziennie. Niektórzy zawodnicy odczuli to w nogach.
Do przerwy dominowała Wda. Przewagę udokumentowała trzema golami. Wszystkie zdobył Bartosz Czerwiński. Ostatniego z rzutu karnego podyktowanego po faulu bramkarza Piotra Świetlika na Pawle Tabaczyńskim. Podopieczni Marcina Olejniczaka mieli jeszcze więcej klarownych okazji. M.in. Patryk Urbański trafił w słupek. Gola strzelił Radosław Kanik, ale sędzia dopatrzył się "spalonego". Polonia swoje dwie okazje miała tuż przed przerwą. Strzał Tomasz Bruskiego był niecelny, a piłkę po uderzeniu Rafała Kubackiego z linii bramkowej wybił Piotr Żurek.
Po przerwie trenerzy zaczęli dokonywać zmian. Początkowo lepiej wyszli na tym bydgoszczanie, którzy dwukrotnie pokonali Mikołaja Wojciechowskiego. I było 3:2. Golkiper z Unisławia zanim wpuścił dwa gole popisał się dwiema dobrymi interwencjami. Jednak ostatnie 20 minut meczu to znów dominacja trzecioligowca, który zdobył dwie kolejne bramki. A warto dodać, że wówczas na boisku przebywali niemal wyłącznie młodzieżowcy, w tym dwóch juniorów młodszych.

Dodajmy, że Polonia w tym meczu testowała trzech piłkarzy, w tym dwóch mających za sobą grę w III lub IV lidze. Byli nimi Kamil Błaszkiewicz (Victoria Koronowo), Michał Stolarski (ostatnio Grom Osie) oraz Dawid Szpankiewicz (Kasztelan Papowo Biskupie). Trener Maciej Karabasz sprawdził też kilku juniorów.