Wda Świecie przegrała w Środzie Wielkopolskiej, koniec serii

Piotr Siekirka przy absencji Macieja Kota i Bartka Czerwińskiego powrócił do wyjściowego składu Wdy. Jednak w Środzie Wielkopolskiej nie zachwycił i w przerwie został zmieniony Sławomir Wojciechowski
Wda Świecie po raz pierwszy w tym sezonie doznała porażki. W niedzielę nie sprostała Polonii Środa Wielkopolskiej.

Polonia Środa Wielkopolski - Wda Świecie 2:1 (0:0)
Bramki: Maciej Kononowicz (79), Damian Buczma (83) oraz Radosław Mik (74)
WDA: Zapała - Sulowski (70. Talaśka), Szczukowski, Urbański, Czajkowski - Wenerski, Brzeziński - Olszewski, Grzywaczewski (60. Subkowski), Siekirka (46. Lewandowski) - Mik.
Żółte kartki: P. Przybyłek, Mucha, Błaszak - Grzywaczewski, Wenerski, Olszewski

Obie drużyny zagrały w osłabieniu. Trener gospodarzy Marian Kurowski nie mógł skorzystać z usług m.in. Tomasza Bekasa, Dawida Liska, Piotra Loby (kontuzje lub kartki). Z kolei we Wdzie nie mogli zagrać kontuzjowani Maciej Kot, Adam Reise oraz pauzujący za czerwone kartki Piotr Żurek i Bartosz Czerwiński.
Pierwsza połowa to głównie walka w środku pola oraz liczne stałe fragmenty dla gospodarzy. Poloniści byli stroną dominującą, ale nie potrafili specjalnie zagrozić bramce Łukasza Zapały. Wda miała dwie znakomite okazje tuż przed przerwą. Pierwszej nie wykorzystał Paweł Olszewski. Z kolei w 45. min. Daniel Grzywaczewski strzelał z rzutu wolnego z ok. 20 metrów nad poprzeczką.

Początek 2. części należał też do gospodarzy, ale wciąż utrzymywał się bezbramkowy remis. Polonia to specjalistka w tym sezonie właśnie od 0:0. Już cztery jej mecze zakończyły się takim wynikiem. Gdy zanosiło się, że i tym razem kibice nie zobaczą żadnych goli prowadzenie objęła Wda. Adrian Talaśka, chwilę po pojawieniu się na boisku, dograł piłkę wzdłuż bramki wprost na nogę Radosława Mika, a ten z bliska pokonał Sławomira Janickiego. Niestety, podobnie jak w meczach z Sokołem Kleczew i Ostrovią Ostrów Wielkopolski świecianie nie dowieźli prowadzenia do końca. Średzianie w 9 minut odwrócili sytuację. Najpierw wyrównał Maciej Kononowicz, a drugie zwycięstwo w tym sezonie Polonii zapewnił debiutant Damian Buczma. Obaj zawodnicy w końcówce mieli jeszcze po jednej "setce", ale świetnie spisał się Łukasz Zapała. Goście próbowali doprowadzić do remisu, ale bezskutecznie.
Zatem w Środzie Wielkopolskiej zakończyła się wspaniała seria Wdy 9 meczów bez porażki. Ostatni raz świecianie przegrali w maju ze Spartą Brodnica (0:1).