Wda Świecie zremisowała z Koralem Dębnica

W drużynie Wdy testowany był Nigeryjczyk Michaela Sanni
W drużynie Wdy testowany był Nigeryjczyk Michaela Sanni Slawomir Wojciechowski
W pierwszym sparingu w tym okresie przygotowawczym Wda Świecie zmierzyła się z Koralem Dębnica. Na sztucznym boisku w Świeciu padł remis 2:2.

Wda Świecie - Koral Dębnica 2:2 (0:1)
Bramki: Bartosz Czerwiński (70), Fabian Chabowski (80) oraz Daniel Fabich 2 (8, 72)
Wda: 1. połowa: Wojciechowski - Szczukowski, Jasik, Raszka, Plewa - Subkowski, Sami - Olszewski, Grzywaczewski, Dudek - Mik. 2. połowa: Goszka - Kozicki, Sulowski, Rudziński, Langowski - Wenerski, Wiśniewski - Chabowski, Gładek, Czerwiński - Kardas oraz Jaśniewski, Sobierajski, Adamka.

Trzecioligowca ze Świecia po raz pierwszy poprowadził duet Andrzej Piekarczyk - Dariusz Jackiewicz. Trenerzy podzielili kadrę Wdy na dwie w miarę równe jakościowo "jedenastki". W pierwszym składzie wyszedł Nigeryjczyk Michael Sanni przebywający w Świeciu na testach. To zawodnik znany z występów w Unii Solec Kujawski. Ostatnio grał w drugoligowej Bytovii Bytów. Z kolei w 2. połowie zagrali dwaj inni testowicze - Bartosz Rudziński (Chemik Bydgoszcz) i Rafał Langowski (Lider Włocławek).
Dla Korala był to już czwarty sparing tej zimy, a dla Wdy pierwszy. I widać było to na boisku. Przyjezdni byli lepiej zgrani i częściej zagrażali bramce rywali. W 1. połowie mogli strzelić 3-4 bramki. Raz świecian uratował słupek, a dwukrotnie świetnie spisał się bramkarz Mikołaj Wojciechowski. Prowadzenie Koral uzyskał już w 8. min. po rzucie rożnym. Daniel Fabich strzałem głową umieścił futbolówkę w siatce. Wda mogła szybko wyrównać, ale piłka po strzale Daniela Grzywaczewskiego wylądowała na poprzeczce, a następnie w rękach golkipera.

Gol i asysta Fabiana

Po przerwie goście również byli stroną dominującą, jednak świecianom udało się wyprowadzić kilka groźnych kontr. Bardzo dobrze zaprezentował się junior Fabian Chabowski, po którego rajdzie prawą stroną i dobrym dograniu w pole karne, Bartosz Czerwiński wyrównał w 70. min. stan rywalizacji. Koral szybko odzyskał prowadzenie po strzale Daniela Fabicha. Jednak w 80. min. dwójkowa akcja Łukasz Wenerski - Fabian Chabowski dała wyrównanie. W końcówce Czerwiński i Chabowski byli bliscy strzelenia zwycięskiego gola dla Wdy, ale świetnie spisał się golkiper Korala.