Wda wygrała w Gdyni z Arką (ME)

Bramkarz Robert Tomaszewski po kontuzji wraca do formy. Dziś grał w 1. połowie i zachował czyste konto. Sławomir Wojciechowski
Trzecioligowa Wda Świecie miała dziś okazję wypróbować stadion rugby w Gdyni, na którym niebawem grać będą przedstawiciele ekstraklasy. Próba była udana, bo świecianie pokonali Arkę Gdynia (Młoda Ekstraklasa) 3:2.

Świecianie zagrali w Gdyni dobry mecz. - Wczorajsza męska rozmowa podziałała - mówi trener Piotr Tworek. - Zespół zagrał dziś tak jak od niego oczekuję. A nie wystąpiliśmy w najmocniejszym ustawieniu, bo zabrakło Barlika, Subkowskiego, Ernesta i Gładka. Wszystkie bramki padły po przerwie. Najpierw przegrywaliśmy 0:1, ale potem strzeliliśmy trzy gole z rzędu. Arka drugiego gola zdobyła w 90. minucie.

W świeckiej drużynie zagrał dziś Paweł Olszewski, wychowanek Chemika Bydgoszcz, a ostatnio grający w I lidze w barwach Turka Turek i Stali Stalowa Wola. - Pawła znam doskonale. Chciałbym go mieć w zespole, ale zobaczymy czy uda nam się spełnić jego oczekiwania finansowe. Zawodnik ma kartę na ręku.

Wda - Arka ME 3:2 (0:0)
Bramki dla Wdy: Jakub Malczuk (na 1:1), Paweł Olszewski (na 2:1), Dariusz Wolski (na 3:1)
WDA: Tomaszewski - Malczuk, Wolski, Sulowski, Graczyk - Smolarz, Szczygielski, Łożyński, Czerwiński - Paweł Olszewski - Talaśka. Na zmiany weszli: Paczkowski, Wenerski, Kiełpiński, Grzywaczewski, Wanat
W przyszłym tygodniu trener Tworek planuje rozegranie dwóch sparingów.