Policjant jadący na służbę na posterunek do Jabłonowa Pomorskiego, w Szabdzie (gmina Brodnica) zauważył dziwne manewry wykonywane na ruchliwej krajowej piętnastce przez kierowcę ciężarowego iveco. Funkcjonariusz zobaczył, że zjeżdża on na parking przy jednej z miejscowych restauracji.
- Policjant podszedł do wysiadającego z samochodu kierowcy - informuje Agnieszka Szczucka z brodnickiej policji. - A ponieważ wyczuł alkohol, wezwał do pomocy kolegów z Brodnicy.
Okazało się, że 61-letni Leszek K. wsiadł za kierownicę mając 2,33 promile alkoholu w organizmie.
Na dodatek okazało się, że kierowca nie posiada uprawnień do kierowania. Szybko wyjaśniło się dlaczego. Po sprawdzeniu w policyjnych rejestrach wyszło na jaw, że pięć lat temu za jazdę po pijanemu zostało mu zatrzymane prawo jazdy.
Mieszkaniec Brodnicy trafił do policyjnej izby zatrzymań do wytrzeźwienia. Za jazdę w stanie nietrzeźwości, grozi mu kara nawet dwóch lat więzienia.
Odpowie również za kierowanie pojazdami bez wymaganych uprawnień.
Czytaj e-wydanie »