Wielki Głęboczek. Ryby z haczyka wróciły do wody

(ever)
Zwycięska drużyna - Jarosław Bartkiewicz, Miłosz Orlikowski i Karol Makowski- z pucharem Burmistrza Brodnicy. Fot. (nadesłane)
Ponad 120 kg ryb złowionych w czasie zawodów o puchar burmistrza Brodnicy wróciło ponownie do wody. Największą rybą wyciągniętą z wody okazał się 40-centymetrowy leszcz.

Nad jeziorem Wielki Głęboczej wędkarze walczyli w zawodach wędkarskich Grand Prix o puchar burmistrza Brodnicy. Nad brzegiem jeziora zasiadło 26 wędkarzy z dwóch okręgów, toruńskiego i ciechanowskiego, walczących drużynowo i indywidualnie.

Wśród dziewięciu zespołów zwyciężyła drużyna z Torunia - Zawody Wędkarskie INFO. Zwycięzcy - Jarosław Bartkiewicz, Miłosz Orlikowski i Karol Makowski otrzymali okazały puchar i cenne nagrody. Drugie miejsce zajął Casus Łasin - Andrzej Chyb, Andrzej Jakubowski i Jacek Znaniecki, trzecie miejsce - Pierniki Toruń (Maciej Kostecki, Ryszard Tabor i Sławomir Prusinowski.

Kolejne miejsce zajął zespół wędkarzy reprezentujących Lubowidz wyprzedzając drużynę Lidzbarka Welskiego. Brodniccy wędkarze zajęli szóstą i siódmą pozycję, a ósme miejsce przypadło drużynie z Górzna.

Indywidualnie zwyciężył Jarosław Bartkiewicz - 11745 pkt, przed Miłoszem Orlikowskim - 9035 pkt. i Karolem Makowskim - 8395 pkt. Największą rybę złowił Andrzej Chyb - leszcz (39,5 cm). Najmłodszym zawodnikiem biorącym udział w zawodach, był Mateusz Ciemniecki - 14 lat.

- Zawody zorganizował Rejonowy Kapitanat Sportowy PZW Brodnica - mówi Jerzy Fiołek, szef brodnickiego Rejonu PZW. - Uczestnicy otrzymali puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez brodnicki magistrat. Wszystkie ryby, ze złowionych 120 kilogramów, trafiły ponownie w wodę jeziora.