Wielkie porządki Rafała Bruskiego w ratuszu. Pierwszy etap zmian to 14 dyrektorów i zastępców mniej [więcej informacji]

  • Gazeta Pomorska

AST

Od wczoraj w urzędzie jest mniej wydziałów i dyrektorów. Z pracą pożegnało się też czterech urzędników. Prezydent Rafał Bruski wprowadza w życie zapowiadane zmiany w organizacji Ratusza.
Jan Szopiński (od lewej) i Eryk Kosiński - zastępcy prezydenta.
 fot. Paweł Skraba / archiwum Gazety Pomorskiej

O nowym regulaminie organizacyjnym bydgoskiego Ratusza prezydent Bruski wspominał m.in. w rozmowie z "Pomorską" 10 stycznia. - W urzędzie funkcjonuje zbyt wiele małych wydziałów, w których za dużo jest stanowisk kierowniczych - stwierdził wtedy.

Wczoraj nowy regulamin wszedł w życie. Na razie dotyczy Ratusza w całości oraz dwóch wydziałów. Sukcesywnie będą wprowadzane kolejne regulaminy dotyczące pozostałych wydziałów.
Nowy wydział w Urzędzie Miasta nosi nazwę organizacyjno-administracyjnego. Powstał z połączenia wydziału organizacyjnego, obsługi urzędu i Kancelarii Prezydenta.

Dyrektorem nowego wydziału został Wojciech Jazdon. Dotychczasowa szefowa kancelarii, Wioletta Schreiber, straciła wczoraj pracę. Krzysztof Kulpa, dyrektor wydziału obsługi urzędu trafi do wydziału obsługi urzędu, a Marta Estkowska, szefowa wydziału organizacyjnego, została kierownikiem referatu.

Prezydent zdecydował też o połączeniu wydziału promocji i sportu. Nową jednostką będzie kierowała Mirella Jaros. Dotychczasowy dyrektor wydziału sportu, Adam Soroko, będzie pełnił obowiązki specjalisty oraz zostanie zastępcą dyrektora wydziału. Przestał istnieć wydział nadzoru właścicielskiego. W jego miejsce powstanie zespół do spraw spółek. Nie będzie już samodzielnego wydziału zdrowia, który stał się częścią wydziału świadczeń społecznych. Kierująca wydziałem zdrowia Aleksandra Lubińska dostała wczoraj wypowiedzenie.

Z pracą w Ratuszu pożegnał się też wczoraj Bogdan Dzakanowski, główny specjalista w Kancelarii Prezydenta oraz Mirosław Bartkowski, jeden z dwóch wiceszefów wydziału informatyki.

Zespół prasowy zmieni nazwę na zespół obsługi mediów i informacji publicznej. Część zadań odebrano wydziałowi inwestycji. Przejmie je wydział inżyniera miasta i nadzoru inwestycyjnego. Kto będzie inżynierem miasta, dowiemy się w ciągu 2 tygodni.
Pierwszy etap zmian to 14 dyrektorów i zastępców mniej.

Jak zapowiedział wczoraj Rafał Bruski, to jednak nie koniec zmian. W reorganizacji Ratusza będzie pomagał m.in. mianowany na razie na sekretarza miasta Edward Dobrowolski.

W najbliższym czasie rozstrzygną się też losy szefów zarządu dróg i Administracji Domów Miejskich. - Do końca tygodnia czekam na ocenę ich pracy - dodał Bruski. Nie ukrywał, że pracę Jana Siudy i Nikodema Łady ocenia kiepsko.
Udostępnij

Czytaj e-wydanie »

Wideo

polecane: "Bez Ściemy" o filmach akcji

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

27.01.2011, 09:49

Zrobił kanał czystkami w urzędzie wojewódzkim teraz wziął się za ratusz Gratulacje dla wyborców

26.01.2011, 22:46

to jeszcze za mało należy lepiej pozamiatać urząd po dombrowiczuPewnie, że po Paprockim, Nawrockiej czy przybocznej Dombrowicza – Górskiej trudno się spodziewać prawdziwej lojalności wobec nowego prezydenta, czy pracy na rzecz miasta. Zobaczymy.

26.01.2011, 22:04

to jeszcze za mało należy lepiej pozamiatać urząd po dombrowiczu

26.01.2011, 00:10

A powiedzcie mi kochani forumowicze od czego specjalistą był katecheta B.Dzakanowski? Jakoś nie mogęsobie przypomnieć dokonań tego pana,oprócz tego że zawsze potrafił uwiesić się pańskiego paska i żyćna koszt podatników miasta Bydgoszczy.Panie Prezydencie!Jeżeli chce pan otrzymać wdzięcznośćmieszkańców,to wywal pan Siudę i Drzewieckiego.Notabene czas już wielki żeby ujawnić kontrakt tegowodnika kanałowego.Chodzą słuchy że Kondon tak go zabezpieczył przed zwolnieniem że grozi to prawiebankructwem miasta.Jeżeli byłaby to prawda,to kondonowi trzeba postawić zarzuty o działalność naszkodę miasta i mieszkańców.Można różnie oceniać pana Dzakanowskiego /nie mogę Go zrozumieć/, ale, jak wiem, nie jest katechetą /uszanowanie dla katechetów/, nie był specjalistą, a Pełnomocnikiem Prezydenta Bydgoszczy, cenionym przez pracodawcę /patrz ostatnie nagrody/. Z tym "paskiem" to różnie bywało.Ery... /przepraszam, zapędziłem się/, co do drugiej części wpisu, to dołączam się. Bydgoszczanie chcą identyfikować się z Prezydentem swego miasta, a Twe sugestie mogłyby w tym pomóc. Tylko czy ktoś czyta nasze wypociny, nie mówię, czy poważnie traktuje? Ulica mówi, że rzeczywiście zabezpieczenia pana StD są porażające, ale jaka jest prawda?Pan z-ca Prezydenta, wg kompetencji, wypowiedział się o szefie Wodociągów tak, jakby to był ktoś większy od Prezydenta,"..ale zawsze wiem, co to jest nadzieja." /z wiersza St Pastuszewskiego/ŁĄCZY NAS BYDGOSZCZAndrzej Adamski

25.01.2011, 22:42

Jeszcze więcej niepotrzebnych etatów jest w Urzędzie Wojewódzkim,gdzie wojewodą był,jak pamiętamy pan Bruski.

25.01.2011, 22:34

Pan Prezydent zyskał moją wdzięczność tym,że wziął na dywanik Siudę i po zdrowym oper jakie ten dostał
okazało się że można remontować drogi.Przypomnijcie sobie jak za poprzednika było.Siuda powiedział że
nie ma pieniędzy i miał święty spokój.Tym sposobem przepękał parę ładnych lat nie brudząc sobie rączek,
a my rozwalaliśmy sobie samochody.Wystarczyła grożba że dostanie kopa w tyłek i od razu zabrał się do pracy.

25.01.2011, 22:13

A powiedzcie mi kochani forumowicze od czego specjalistą był katecheta B.Dzakanowski? Jakoś nie mogę
sobie przypomnieć dokonań tego pana,oprócz tego że zawsze potrafił uwiesić się pańskiego paska i żyć
na koszt podatników miasta Bydgoszczy.Panie Prezydencie!Jeżeli chce pan otrzymać wdzięczność
mieszkańców,to wywal pan Siudę i Drzewieckiego.Notabene czas już wielki żeby ujawnić kontrakt tego
wodnika kanałowego.Chodzą słuchy że Kondon tak go zabezpieczył przed zwolnieniem że grozi to prawie
bankructwem miasta.Jeżeli byłaby to prawda,to kondonowi trzeba postawić zarzuty o działalność na
szkodę miasta i mieszkańców.

25.01.2011, 22:01

Wiele można zrozumieć,ale pewne decyzje są trudne do zrozumienia. To dopiero początek tworzenia drużyny, trzeba dać szansę. Widać jednak, że niektóre szkodniki zadomowiły się dobrze we wszystkich układach. Np, można być szefem ZSMP w liceum, potem przytulać się do AWS, a gdy to się kończy szukać wsparcia szkolnych kolegów z SLD - a może.. , aby potem zakotwiczyć w tzw niezależności i "tulić się" do szkodzącego Bydgoszczy przez 8.lat /są także drobne pozytywy pKD/, a dzisiaj, mimo zapowiedzi likwidacji funkcji z-ców dyr, zostać zastępcą dyr - specjalistą.
Ciekawa konstrukcja - specjalista/z-ca dyr? Specjalista /zagadka/ w ..... ....? Publicystyka ma swe prawa, to chyba jakieś uproszczenie dziennikarskie?
Inny przykład. Można mieć słabości al... . Zostawmy, wszyscy to wiedzą.
Zależy co jest celem Twórcy drużyny? Zapowiedzi cieszyły.
Bardzo ważnym jest etap skompletowania ekipy. Pozytywne działania mieszają się z wątpliwymi, ale i tak najważniejsza jest odpowiedzialność Selekcjonera, któremu bydgoszczanie dali klucze do miasta. Dajmy szansę, wspierajmy w dobrych działaniach trudnego czasu, ale bądźmy czujni, życzliwie krytyczni, bo obecny Prezydent dał nam werbalnie nadzieję.
ŁĄCZY NAS BYDGOSZCZ

Andrzej Adamski

25.01.2011, 21:24

Z ekipy Dombrowicza najbardziej nie trawiłem Soroki.Gumę do żucia trudno się trawi.

25.01.2011, 17:49

trudno nie pochwalić Bruskiego za to co czyni, chociaż tak czynili i poprzednicy. dlaczego jednak nie zwalnia Paprockiego odpowiedzialnego za pracę spółek miejskich i obsadę ich prezesów. To przecież on nadzorował a także forował poszczególne osoby na stanowiska prezesów i tolerował ich niudaczniczą pracę.

25.01.2011, 17:02

ciekawe, gdzie teraz ci państwo zawloką swoje dupska, myślecinek -wrota zamknął,zostaje wsg, ukw mozna wykładac mechanieróbstwo lub leniologie...Toruński głupek się znowu odezwał..

25.01.2011, 16:58

Ale ten Dombrowicz miał rozbudowaną administracje ile natworzył niepotrzebnych etatów.Jeszcze więcej niepotrzebnych etatów jest w Urzędzie Wojewódzkim,gdzie wojewodą był,jak pamiętamy pan Bruski.

25.01.2011, 16:42

Ale ten Dombrowicz miał rozbudowaną administracje ile natworzył niepotrzebnych etatów.

25.01.2011, 16:16

ciekawe, gdzie teraz ci państwo zawloką swoje dupska, myślecinek -wrota zamknął,zostaje wsg, ukw mozna wykładac mechanieróbstwo lub leniologie...wezma na przeczekanie...dyrektorzy zarabiali srednio 10tys na reke - tak wynika z oswiadczen majatkowych...nie powinnismy sie o nich martwoc bo NA PEWNO maja za co zyc przez wiele wiele miesiecy...a niedlugo kolejne wybory...moze gdzies znowu sie zalapia po kolezensku...

25.01.2011, 16:14

Z ekipy Dombrowicza najbardziej nie trawiłem Soroki.

25.01.2011, 14:26

Zagłosowałam na Pana Bruskiego i co? Ktoś mi bliski straci pracę. Ale zanim ja straci to Pan Bruski obetnie mu pensję z raptem 1600 do 1400. Dziękuję za wdzięczność Panie Prezydencie.

25.01.2011, 14:08

ciekawe, gdzie teraz ci państwo zawloką swoje dupska, myślecinek -wrota zamknął,zostaje wsg, ukw mozna wykładac mechanieróbstwo lub leniologie...

25.01.2011, 12:59

Przecież zastępca Bruskiego , pan Eryk Kosiński ocenij MWik jako jedną z dwóch najlepiej funkcjonujących Społek. Szkoda tylko że pod względem wypracowanych zysków , co za problem kierować monopolistą na rynku M.D. do dymisji

25.01.2011, 12:38

Siuda,Łada no i wielki prezes od najdroższej wody w Europie środkowej,wielmożny pan D.,to najgorsi z najgorszych i dawno powinni być wywaleni z zajmowanych stanowisk,im szybciej tym mniejsze będą szkody dla bydgoszczan.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3