Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wielopoziomowy parking w Bydgoszczy coraz bliżej realizacji

(bog)
W ostatniej wersji projektu widać m.in. rubinową klatkę schodową po lewej stronie budynku oraz zarysowane obok fragmenty ruin murów miejskich
W ostatniej wersji projektu widać m.in. rubinową klatkę schodową po lewej stronie budynku oraz zarysowane obok fragmenty ruin murów miejskich Materiały Urzędu Miasta w Bydgoszczy
Miejska Komisja Urbanistyczno-Architektoniczna zaakceptowała pomysł architektoniczny wielopoziomowego parkingu przy ulicy Pod Blankami. I choć nie obyło się bez uwag, to raczej drobnych. Szanse na realizację inwestycji rosną coraz bardziej.

Po latach przepychanek architektów i urbanistów z projektantami w końcu udało się wypracować kompromis. Poprawiony projekt wielopoziomowego parkingu przy Starówce zdobył właśnie pozytywną opinię Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej.

Przeczytaj także:Bydgoszcz. Parking Pod Blankami - koniec przepychanek ratusza z inwestorem

Nie obyło się jednak bez uwag. - Podstawowa dotyczy podzielenia bryły parkingu. Może za pomocą ramp dojazdowych, które przełamałyby linię stropu i odsłonią z ulicy Przesmyk widok na wieżę budynku sądu - wyjaśnia Katarzyna Łaskarzewska-Karczmarz, dyrektor wydziału administracji budowlanej Urzędu Miasta.

Dodatkowo komisja zarekomendowała budowę klatki schodowej od strony Jana Kazimierza ze szkła w kolorze rubinu. W podobny sposób zasugerowano rozplanowanie strefy handlowo-usługowej po obu stronach ulicy Przesmyk oraz projekt tzw. piątej elewacji. - W tym przypadku chodzi o zagospodarowanie przestrzeni dachu, chodnikami, mozaikami, albo czymkolwiek innym, co będzie pasować, a dodatkowo ożywi widok budynku z górnego tarasu Szwederowa - tłumaczy dyrektor Katarzyna Łaskarzewska-Karczmarz.

Przeczytaj także:Wiadomości z Bydgoszczy

Ostatnia rekomendacja dotyczy wyeksponowania architektonicznych walorów budynku za pomocą nocnego oświetlenia.

Już wiadomo, że projektanci inwestora zgodzili się na kolejne zmiany i za kilka tygodni przedstawią nową wersję projektu.

Pozytywna opinia MKUA ma jednak dużo większe znaczenie. Dzięki niej, po blisko dwóch latach architektonicznych potyczek i kłótni, inwestycja ma w końcu duże szanse ruszyć do przodu. Akceptacja komisji była bowiem niezbędnym warunkiem do przeprowadzenia procedury budowlanej. Dopiero kiedy miasto otrzymało od inwestora wniosek o jej zawieszeniu, obie strony siadły do rozmów i zaczęły wypracowywać kompromis.

Więcej w środe, 18 lipca, w papierowym wydaniu "Gazety Pomorskiej".

Czytaj e-wydanie »
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska