reklama

Wiemy ile zarabia prezes Grudziądzkiego Holdingu Komunalnego. Znacznie więcej niż prezydent Grudziądza

(DD)Zaktualizowano 
Małgorzata Kosinska, prezes Grudziądzkiego Holdingu Komunalnego
Małgorzata Kosinska, prezes Grudziądzkiego Holdingu Komunalnego Nadesłane / UM Grudziądz
Prezes Grudziądzkiego Holdingu Komunalnego - nowej spółki miejskiej - zarabia znacznie lepiej niż prezydent Grudziądza.

Wynagrodzenie prezesa Grudziądzkiego Holdingu Komunalnego składa się z części stałej - comiesięcznego wynagrodzenia podstawowego oraz części zmiennej - wynagrodzenia uzupełniającego - stanowiącej wynagrodzenie za rok obrotowy spółki.

Ile zarobi prezes Grudziądzkiego Holdingu Komunalnego?
Wynagrodzenie podstawowe prezesa GHK wynosi 3-krotność przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku w czwartym kwartale poprzedniego roku. Wskaźnik ten ogłasza prezes GUS.

Na koniec IV kwartału 2018 r. wskaźnik ten wyniósł 5071,25 zł. To oznacza, że wynagrodzenie dla prezesa Grudziądzkiego Holdingu Komunalnego powinno wynosić 15.213,75 zł. Jest jednak obniżone ustawą, która zamroziła wynagrodzenia osób zarządzających jednostkami samorządu terytorialnego. Z tego powodu jest ono liczone na podstawie danych za czwarty kwartał 2016 r., kiedy to wskaźnik wyniósł 4.403,78 zł. Jego trzykrotność daje kwotę 13211 zł.

Takie samo wynagrodzenie podstawowe przewidziano dla wiceprezesa Grudziądzkiego Holdingu Komunalnego. Na razie jednak zarząd GHK jest jednoosobowy.

Z kolei wynagrodzenie uzupełniające uzależnione ma być od realizacji celów jakie zostaną postawione członkom zarządu GHK.
Wysokość wynagrodzenia uzupełniającego nie może przekroczyć 50 proc. wynagrodzenia podstawowego. To oznacza - w maksymalnej wysokości - kwotę 6605,67 zł.

Zarząd GHK pracuje na podstawie umów o świadczenie usług zarządzania na czas pełnienia funkcji.

Jeśli prezes przepracuje minimum rok, będzie przysługiwała mu odprawa w wysokości trzykrotności części stałej wynagrodzenia. Licząc wg aktualnych stawek byłaby to kwota 45641,25 zł, a wg stawek za 2016 r.: 39633 zł.

Małgorzata Kosinska, przyszła prezes Grudziądzkiego Holdingu Komunalnego: Wyjście z długu nie jest nierealne

Pobory prezes GHK są znacznie większe niż prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego, który za swoją pracę otrzymuje niespełna 11 tys. zł miesięcznie.

Ile zarobią członkowie rady nadzorczej Grudziądzkiego Holdingu Komunalnego?
Ustalono także wynagrodzenia dla członków rady nadzorczej Grudziądzkiego Holdingu Komunalnego. Wskaźnik jaki do tego przyjęto jest taki sam jak ten, według którego naliczane jest wynagrodzenie członków zarządu GHK.

Zarówno przewodniczący rady nadzorczej, wiceprzewodniczący, jak i sekretarz zarabiają połowę przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku w czwartym kwartale poprzedniego roku, a po zamrożeniu płac: w 2016 r.

Wynagrodzenie przewodniczącego rady - z tytułu pełnionej funkcji - jest powiększane o 10 proc.

Spółka Grudziądzki Holding Komunalny została powołana 13 września. W skład holdingu wchodzi pięć spółek miejskich: Grupa OPEC, Miejski Zakład Komunikacji, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Nieruchomościami, Grudziądzki Park Przemysłowy oraz Geotermia Grudziądz.

Grudziądzki Holding Komunalny staje się faktem. Prezesem ma być Małgorzata Kosinska

Holding powołano, aby zaciągnąć kredyt na wykup miejskich udziałów w spółkach wchodzących w skład holdingu. Wszytko po to, aby miasto zyskało ok. 240 mln zł. Pieniądze te mają oddłużyć szpital. To część planu nazywanego "Pakietem Glamowskiego".

Charytatywny Kalendarz Herosi 2020

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 19

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Proszę jak oszczędzają :

https://pomorska.pl/dwa-nowe-wydzialy-w-ratuszu-w-grudziadzu-ile-kosztowala-ich-organizacja/ar/c1-14542245

A niedługo święta i premie jeszcze będą. Nas rżnąć potrafią, a sami oszczędzać nie. Dzięki takim działaniom PO-czesnych nieuchronnie zmierzamy do dystopii.

Ale jak to nie mówią: PO-lityk gorszy od świni wszystko zeżre.

G
Gość
22 października, 9:32, Gość:

Skąd się biorą tacy geniusze jak ta Pani

22 października, 18:41, Jop:

Jeszcze ciekawsze jest, gdzie takie jak ty indywidua sieją, a może legną się z kurzu?

22 października, 19:12, Gość:

Co Gocha ubodło ?

22 października, 20:33, Nie Gocha👎:

O widzę u ciebie błysk inteligencji. Wielka szkoda że tak krótko mierzona w nanosekundach. W takim czasie otwarcie gęby trwa dłużej.

Uderz w stół, a nożyce same się odezwą, dla mnie zawsze byłaś Gochą. Inteligencji się nie mierzy, a tym bardziej w jednostkach czasu, inteligencję się posiada lub nie. W odróżnieniu od Ciebie nie muszę czytać szlamu na swój temat, pracuję ciężko na swojej działalności. Jak widać Ty na to masz czas siedzisz i smrodzisz w fotel. Fotografia dokładnie to ilustruje, wyłączony komputer, biurko bez żadnych dokumentów, telefonik. Zastanawiam się tylko po co ten długopis ?....ach już wiem ! czerwony pasował do paznokci.

G
Gość

Tych debilni w urzędzie miejskim p[wulgaryzm]ilo doszczętnie

Kolejną podwyzka tym razem za odpady

Glamowski co ty odpierdalasz

Za chwilę w tym burdelu zostaniesz sam

Bo wszystko s[wulgaryzm]i z tego gowna

Ty i ten twój przydupas Smolarek

Czemu jeszcze tego szmaciarza nie wypierdono z ciepłej posadki w spółce

Bo się [wulgaryzm] boisz że nie będziesz miał większości

N
Nie Gocha👎
22 października, 9:32, Gość:

Skąd się biorą tacy geniusze jak ta Pani

22 października, 18:41, Jop:

Jeszcze ciekawsze jest, gdzie takie jak ty indywidua sieją, a może legną się z kurzu?

22 października, 19:12, Gość:

Co Gocha ubodło ?

O widzę u ciebie błysk inteligencji. Wielka szkoda że tak krótko mierzona w nanosekundach. W takim czasie otwarcie gęby trwa dłużej.

G
Gość
22 października, 9:32, Gość:

Skąd się biorą tacy geniusze jak ta Pani

22 października, 18:41, Jop:

Jeszcze ciekawsze jest, gdzie takie jak ty indywidua sieją, a może legną się z kurzu?

Co Gocha ubodło ?

J
Jop
22 października, 9:32, Gość:

Skąd się biorą tacy geniusze jak ta Pani

Jeszcze ciekawsze jest, gdzie takie jak ty indywidua sieją, a może legną się z kurzu?

G
Gość

Wczoraj pisałem tutaj o czekających nas podwyżkach w związku z oddłużaniem miasta kosztem mieszkańców. Dzisiaj czytam pomorską i czuję się niczym jasnowidz Jackowski :

https://pomorska.pl/wladze-grudziadza-zaciskaja-pasa-ale-kosztem-mieszkancow-co-pojdzie-w-gore/ga/c1-14522427/zd/39542583

Ludzie, kiedy zrozumiecie żaden rząd nie posiada własnych pieniędzy, to my składamy im daniny pod postacią wszelakich podatków, ceł, akcyz, VATów i co tam jeszcze sobie wymyślą. Podsumowując holding zaciąga kredyt na wykup miejskich udziałów we własnych spółkach, czyli odzyskają większość w radach nadzorczych ( ..hulaj dusza piekła nie ma..), do tego otrzymuje zielone światło od naszych włodarzy na podwyżki swoich usług ( coś, za coś - kto odkupi inny udziały ) na koniec mieszkańcy spłacą stopę procentową za udzielony kredyt w otrzymanych rachunkach - oni popłyną a szpital nadal będzie tonął.

Przejrzyjcie na oczy polityka to nie religia - nie wierzcie w nią tak gorliwie.

G
Gość
22 października, 10:35, Mieszkaniec:

Krzysztof Kosiński Radny -> Małgorzata Kosińska... Prezes...czy to dziwny zbieg okoliczności że nazwiska takie same???

Mieszkańcu drogi bardzo mi przykro, że muszę obalić tak szybko Twoją zawiłą intrygę 😆 Pani KosiNska A nie Kosińska.

M
Mieszkaniec

Krzysztof Kosiński Radny -> Małgorzata Kosińska... Prezes...czy to dziwny zbieg okoliczności że nazwiska takie same???

G
Gość

Kiedy ktokolwiek pokaże jakieś realne oszczędności

G
Gość

PANIE Glamowski daj sobie na wstrzymanie zacznij od zwolnień w szpitalu tam spokojnie z 200 szt można do domu wysłać natychmiadt

G
Gość

Skąd się biorą tacy geniusze jak ta Pani

M
Mieszkaniec grudziadza

Jeśli będą podwyżki w mieście trzeba wyjść na ulicę.To jest chore dlaczego mamy trzymać takich nierobów. Zlikwidować Straż Miejską , ciąć wynagrodzeniatymw ratuszu .To jest chore żeby ktoś taki zarabiał takie pieniądze.Wiecznie gadanie co zrobić, ale nadal nic się nie dzieje.Trzeba zacząć od góry A nie tworzyć kolejne etaty .Kto jest za tym żeby wyjść na ulicę ?

G
Gość

A wiecie po co ten "[wulgaryzm]lding" powstał, żeby każda ze spółek w nim mogła nas doić w imię swojego wkładu w oddłużanie miasta i tak wzrosną czynsze mieszkań komunalnych, wodociągi już ogłosiły podwyżki za wodę i ścieki, wzrost cen za wywóz śmieci też wodociągi tym się zajmują, wzrost podatku gruntowego, koncesji na sprzedaż alkoholu ( a co miasto też z tego czerpie zyski ) do tego OPEC który już raz się popisał podwyżkami bo im bloki Quwa termoizolacją pokryli i nie mają zysku, MZK nasze kochane coś też dorzuci do bilecików i tak za długi platformersów, 500 pójdzie w PiSdu i ot koło się zamyka.

G
Gość

To są po prostu jakieś jaja.

Rozumiem, że Kobietą jest tytanem pracy

I ogarnia wszystko w OPEC, ale do cholery jasnej skończcie już wydawać pieniądze i to nie swoje tylko podatników na pensyjki .

Przecież jak dobrze policzyć to robia się duże kwoty.

Prezes w roku ponad 200 tys ,wiceprezes ponad 200 tys

Do tego 3 w radzie po 2200

To kolejne 80 tys

Przecież miesięcznie to pół miliona złotych.

Wy chcecie spłacać długi czy generować kolejne straty.

Przecież ten holding to spółka wydmuszka.

Która że spółek wchodzących w skład holdingu w 2018 wygenerowala zysk.

MZK minus

OPEC przez A właściwie holding opecu po wszystkich inwestycjach minus

Solanki wiecznie minus.

Jedyna spółka na plus to GPP

I kto ma niby spłacać ten zaciągnięty kredyt i do tego jeszcze zarząd holdingu

Ludzie dokąd to zmierza.

Panie prezydencie Glamowski larum grają.

Miał Pan być fachowcem

Okazuje się Pan Grudziądzkim Nikosiem Dyzma.

Czas wprowadzić komisarza.

Czy ktoś poinformował już firmy remontujace Sienkiewicza że zapłaty nie będzie.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3