Więźniowie z ZK w Koronowie zbierają nakrętki, by pomóc chorym dzieciom z Koronowa i Żnina

Maja Stankiewicz
Maja Stankiewicz
Na terenie ZS w Koronowie stanęło wielkie serce na nakrętki dla Izy. Uzyskane w ten sposób pieniądze przekazane zostaną na leczenie dziewczynki. Swoją „cegiełkę” dołożyli więźniowie Fot. Kpt. Karolina Kozłowska
Osadzeni z Zakładu Karnego w Koronowie włączyli się w akcję charytatywną. Zbierają plastikowe nakrętki dla Izy Kuś, uczennicy Zespołu Szkół w Koronowie oraz dla 13-letniego Norberta ze Żnina, który pilnie potrzebuje schodołazu.

Zobacz wideo: Gdzie zamontować czujnik czadu i gazu? Zobacz koniecznie!

Iza Kuś, uczennica Zespołu Szkół w Koronowie, pięć lat temu uległa nieszczęśliwemu wypadkowi. Dzięki systematycznej rehabilitacji dziewczynka pomału wraca do zdrowia, ale jej leczenie jest bardzo kosztowne, wykracza poza możliwości finansowe rodziny. Stąd akcja pomocy dla uczennicy z Koronowa.

Z sercem dla Izy

Na terenie szkoły do której uczęszcza ustawiono wielkie serce, do którego wrzucać można nakrętki. Dyrekcja placówki zaapelowała do mieszkańców gminy o wsparcie dla Izy. Na odzew nie było trzeba długo czekać. Z pomocą pospieszyli m.in. osadzeni z Zakładu Karnego w Koronowie.

- Chętnie włączyli się w akcję charytatywną, polegającą na zbieraniu plastikowych nakrętek. Nie zniechęca ich to, że potrzeba tysięcy kilogramów, by osiągnąć cel - informuje kpt. Karolina Kozłowska, kierownik Działu Terapeutycznego ZK w Koronowie. Dodaje, że aktywność na rzecz innych jest jedną z form resocjalizacji w ZK, pozwala na kształtowanie postaw prospołecznych, wzmacnia poczucie wartości, nadaje sens życiu...

Ale nie tylko Izie pomagają osadzeni. Także 13-letniemu Norbertowi ze Żnina, który przyszedł na świat jako wcześniak. Chłopiec ma dziecięce porażenie mózgowe, padaczkę i wiele innych schorzeń. Odżywiany jest za pomocą gastrostomii. Dla niego wielkie serce na nakrętki ustawiono przed halą widowiskowo-sportową w Koronowie.

Więcej wiadomości z Koronowa i okolic na www.pomorska.pl/koronowo[/a]

To inicjatywa harcerzy z Hufca ZHP Koronowo. Pieniądze są potrzebne m.in. na zakup schodołazu gąsienicowego. Dzięki temu urządzeniu Norbert będzie mógł schodzić z drugiego piętra. Akcja na rzecz chłopca pt. „Odkręcamy, pomagamy-nakrętki dla Norberta” prowadzona jest także w mediach społecznościowych.

Kilkanaście tysięcy nakrętek

I w tym przypadku więźniowie z Koronowa nie pozostali obojętni. - Na tę okoliczność podopieczni koronowskiej jednostki zebrali kilkanaście tysięcy plastikowych nakrętek, które w całości wypełniły metalowe serduszko, przybliżając realizację marzenia rodziców chłopca o urządzeniu ułatwiającym codzienne funkcjonowanie ich syna - informuje kpt. Karolina Kozłowska.

Byliśmy w czwarte, 12 bm. przed koronowską halą. Wielkie serce ustawiono po lewej stronie wejścia. Znów jest w nim miejsce na kolejne nakrętki, które ułatwić mają życie Norbertowi. Przed zamknięciem placówek kultury i szkół akcję na rzecz chłopca prowadzono m.in. w świetlicach wiejskich w Wiskitnie, Bytkowicach, Skarbiewie, Nowym Jasińcu, a także w szkołach we Wtelnie, Wudzynie, Niemczu....

Wideo

Dodaj ogłoszenie