Korowód dożynkowy przejdzie z dworca PKP nad jezioro około godz. 14. Tu odprawiona zostanie dziękczynna msza święta. Po nabożeństwie - występy aż do godz. 24. Zaśpiewają Mroczanki, pokażą się zespoły z Witosławia. W planach jest też biesiada śląska i zabawa ludowa na finał. Publiczności pokaże się także ludowy zespół dziecięcy "Jiskricka" z Czech.
- Na pewno przyjadą. Warto zobaczyć ich występ - zaprasza w imieniu organizatorów Kamila Łączna, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mroczy.
Gmina Sadki też świętuje
W tej gminie gospodarzem dożynek jest Mrozowo. Zbiórka korowodu w niedzielę o godz. 13.30. Stąd delegacje wsi z wieńcami przejdą na boisko przy świetlicy, gdzie około godz. 14 rozpocznie się dziękczynne nabożeństwo, a po nim - przemówienia i występy. Zgodnie z tradycją jury oceni wieńce dożynkowe i stoiska. Jedną z atrakcji - VI Turniej sołectw.
Pierwsza uroczystość dożynkowa w powiecie odbyła się kilka dni temu w Małocinie. Przy świetlicy wiejskiej Owcze Runo mszę św. odprawił ks. Waldemar Krawczak, proboszcz z Dębowa. Bochen chleba z tegorocznej mąki burmistrzowi Nakła Sławomirowi Napierale przekazali Anetta Nowak i Alfred Bembnista. Konkurs na najpiękniejszy wieniec wygrały panie z Olszewki, Nagrodą - 500 zł. Jury doceniło również wieńce z Rozwarzyna (drugie miejsce) oraz Suchar i Michalina (trzecie).
Dożynki powiatowe już 5 września w Królikowie.
Strefa AGRO Kujawsko-Pomorskie także na Facebooku. Dołącz do nas!