Włocłavia dostała lanie w Kobylinie

(MG)
Dziewiątą i na dodatek najwyższą w tym sezonie porażkę zanotowała Włocłavia.

W niedzielę w kończącym 12. kolejkę spotkaniu III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej włocławianie przegrali w Kobylinie z Piastem 0:5.

Do spotkania Włocłavia przystąpiła osłabiona brakiem Bartło-mieja Dębickiego, który ze względu na kartki będzie pauzował jeszcze jeden mecz. To wynik krytyki sędziego przez pomocnika podczas spotkania w Świeciu z Wdą, gdzie otrzymał czerwoną kartkę (dwie żółte). Decyzja o karze zapadła w czwartek na posiedzeniu Wydziału Dyscypliny, dlatego Dębicki mógł wystąpić w rozgrywanym dzień wcześniej meczu z Chemikiem Bydgoszcz.

Tym razem na newralgicznej ostatnio prawej obronie trener Krzysztof Walczak spróbował Pawła Kwiatkowskiego, dla którego był to debiut w wyjściowym składzie trzecioligowca.

Początek spotkania należał do gości, którzy byli bardzo aktywni, ale nie stwarzali okazji. Skuteczni byli jednak gospodarze. W 30 min. Marek Szymanowski, dośrodkował na 10 metr do Krzysztofa Kendzi, który strzałem między nogami bramkarza zdobył pierwszego gola dla miejscowych. Podobny był początek drugiej połowy. Włocłavia ruszyła do odrabiania strat, uzyskała przewagę, ale bramkę zdobył rywal.

W środku pola faulowany był zawodnik Piasta, włocławianie stanęli w oczekiwaniu na gwizdek, sędzia zastosował przywilej korzyści. Piotr Kowalski ruszył prawą stroną, dośrodkował, a z bliska głową gola na 2:0 strzelił Marek Szymanowski. - Po tej bramce zeszło z nas powietrze - powiedział Artur Kochal, kierownik Włocłavii. - Do tego momentu prowadziliśmy grę, mieliśmy okazje, ale tak, jak w pierwszej połowie to rywal zdobył gola.

W kolejnych minutach Piast dwukrotnie trafił do bramki bezpośrednio z rzutów wolnych (Dariusz Reyer i Krzysztof Kendzia), gola dołożył też Piotr Kowalski i Włocłavia przegrała aż 0:5 czyli najwyżej w tym sezonie.

PIAST KOBYLIN - WŁOCŁAVIA 5:0 (1:0)
WŁOCŁAVIA: Szablewski - Kwiatkowski (ż), Serocki, Budnicki (ż), Piotrowski (58. Grudziński) - Bobrowski (46. Tłuchowski), Kmieć, P. Markiewicz, Lamparski (46. Frąckowiak), Bartczak (70. J. Markiewicz)), Rosiak.