Włocłavia po pięciu godzinach strzeliła wreszcie gola [film]

MG
Włocłavia (na pomarańczowo) wygrała w środę z Olimpią
Włocłavia (na pomarańczowo) wygrała w środę z Olimpią fot. Marcin Gołembiewski
Fatalną passę w grach kontrolnych przerwali piłkarze Włocłavii, którzy w środę pokonali czwartoligową Olimpię Koło 2:1.

Był to pierwsze zwycięstwo w sparingach od pięciu meczów oraz pierwsze strzelone gole od ponad pięciu godzin. Włocłavia powinna wygrać o wiele wyżej, ale nie wykorzystała kilku doskonałych okazji. Szczególnie grający dwa ostatnie kwadranse Bartosz Śmigiel miał trzy stuprocentowe szanse. Z bliska w słupek trafił Radosław Budnicki. Włocławianie mogli już prowadzić w 16. minucie, ale po faulu na Djokine Mendy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Frąckowiak.
Dziesięć minut później ładnie z rzutu wolnego trafił w słupek, a do siatki piłkę dobił Patryk Stasiak. Po zmianie stron Michał Rosiak wykorzystał prezent obrońców i podwyższył wynik. Włocłavia zamiast strzelić kolejne bramki niepotrzebnie doprowadziła do nerwowej końcówki.

Więcej o meczu (wypowiedź trenera m. in. w sprawie transferów) TUTAJ

W sobotę Włocłavia na boiskach OSiR ze sztuczną nawierzchnią zagra ze Startem Radziejów (początek godzina 12) i MGKS Lubraniec (14). Przed rozpoczęciem rundy wiosennej (19-20 marca) włocławian czekają jeszcze sparingi z Sokołem Kleczew (2.03) oraz dwa wyjazdowe spotkania z Wisłą II Płock (6.03) i Zdrojem Ciechocinek (12.03).

2 WŁOCŁAVIA 1
1 OLIMPIA KOŁO 0
Bramki: Patryk Stasiak (26), Michał Rosiak (55) oraz Piotr Marańda (86)
WŁOCŁAVIA: Tandijogra - Szczęsny, Serocki, Suchomski, Piotrowski, Stasiak, Budnicki, Mendy, Frąckowiak, Lamparski, Rosiak oraz Dębicki, Śmigiel, Zieliński, Tłuchowski, Markiewicz, Baranowski, Haberski.

Dotychczasowe sparingi Włocłavii: Elana Toruń 3:8, MKS II Kutno 2:0, Mień Lipno 2:0, Victora Smólnik 2:3, LTP Lubanie 2:2, Kujawiak Kowal 0:2, Sparta Brodnica 0:1, Włocłavia - Cuiavia Inowrocław 0:1, Olimpia Koło 2:1.
Strzelcy: Michał Rosiak 4, Bartosz Śmigiel 3, Radosław Budnicki, Bartłomiej Dębicki, Djokine Mendy, Adrian Rogalski, Damian Cackowski, Patryk Stasiak.