Włocławska wojna o ulicę. Poseł Zbonikowski straszy prezydenta...

Dariusz Knapik
Fot. strona posła Zbonikowskiego
Wiceprezydent Włocławka i poseł PiS zarzucają sobie nawzajem kłamstwa. Obaj nie wykluczają, że pójdą do sądu.

Zaczęło się od tekstu w wyborczej gazetce włocławskiego PiS. Oskarża on SLD-owskie władze miasta o wspieranie miejscowej firmy "Budizol". Według PiS ratusz finansuje przebudowę ul. Kilińskiego, zniszczonej podczas budowy handlowej galerii "Wzorcownia". Ta zaś jest inwestycją "Budizolu".

Jako redaktor naczelny wydawnictwa figuruje włocławski poseł PiS Łukasz Zbonikowski.

Po wyborach, na konferencji zwołanej przez SLD wystąpił wiceprezydent miasta Jacek Kuźniewicz. Oskarżył Zbonikowskiego, że chowa się przed odpowiedzialnością za poselskim immunitetem. W tekście jest bowiem "kłamstwo na kłamstwie". Kuźniewicz może pokazać dowody, że prace finansuje "Budizol", a miasto nie płaci ani złotówki.

W odpowiedzi poseł zwołał własną konferencję i postawił wiceprezydentowi ultimatum. Jeśli do 17 czerwca nie odwoła nieprawdziwych informacji, zniesławiających jego osobę i nie przeprosi za swoje słowa, może się spodziewać procesu. To nieprawda, że chowa się za immunitetem przed odpowiedzialnością za rzekome kłamstwa.

Wiceprezydent oświadczył, że przeprosin nie będzie, bo nie ma za co. I słowa dotrzymał. W rozmowie z "Pomorską" zapowiedział wczoraj, że sam rozważa pozwanie Zbonikowskiego do sądu. O ile się nie schowa za immunitetem.

- To świetnie! - mówi poseł. - W ten sposób mogę najlepiej udowodnić, że wiceprezydent kłamał, bo ja się nie zamierzam chować za immunitetem. Kiedy złoży ten pozew, mogę tylko zacierać ręce.

Zapytaliśmy posła, czy zgodnie z zapowiedzią wytoczy wiceprezydentowi proces? Odparł, że decyzję podejmie w poniedziałek, teraz jest bowiem w Sejmie i ma dużo zajęć.

Wideo

Komentarze 11

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

~gość~

Ludzie ,facetowi nic nie wychodzi , więc się stara jak może żeby zwrócić na siebie uwagę.

u
urzedas

Urzędas uważaj bo Zboniu wlał w ciebie tyle wody że zaraz się w fontanne zamienisz. Psucie i mącenie w inwestycjach to też pewnego rodzaju aktywnść tylko niewiem komu ona ma służyć chyba tylko naszemu posłowi dla zbicia kapitału politycznego. Napewno nie mieszkańcom ani miastu. Dzięki pomocy posła to doszło tam do zadymy dzięki której Włocławek znowu pokazany został jako miasto z mentalnością średniowiecza.OĆ

To nie wina mieszkańców sąsiadujących bloków ani posła że jakiś dureń zaakceptował plan przebudowy ulicy w taki sposób że efektem tego była likwidacja parkingów i przesunięcie osi jezdni w stroną zabudowań CHOĆ NIE BYŁO TO KONIECZNE !!!!!.

Panie kolego o niedurnowatych poglądach i czymś lepszym od gęsi nadal uważa Pan że widok samochodu w mieście pod blokiem to rzecz dziwaczna i niez tej ziemi......

To nie mi przeszkadza widok samochodu pod blokiem bo to nie ja zaprojektowałem zlikwidowanie pasa parkingowego . CZY WG. CIEBIE ZWOLENNIKU ZACOFANIA KTÓRY ZWIESZ POSTEPEM , MIESZKAŃCY MAJĄ TRZYMAĆ SAMOCHODY W MIESZKANIU . A MOŻE NA ZIELONYM RYNKU ? W KAŻDYM NORMALNYM MIEŚCIE ROBI SIĘ WSZYSTKO BY ZWIĘKSZAĆ ILOŚC MIEJSC PARKINGOWYCH , BY INWESTYCJE WYWIERAŁY JAK NAJMNIEJSZE NIEDOGODNOŚCI DLA MIESZKAŃCÓW . U NAS BY TAK BYŁO, TRZEBA NAJPIERW WYWOŁAĆ KONFLIKT , BO NORMALNIE SIĘ NIE DA. BO JAK SIĘ PROSI SPOKOJNIE BY ROZPATRZYĆ SPRAWĘ PONOWNIE TO URZĘDNICY TWIERDZĄ ŻE SIĘ NIE DA BO PLANY JUŻ ZATWIERDZONE .
Dziwne że jak się zrobi wokól sprawy szum to się okazuje że jednak można

I jeszcze jedno . Do wszystkich którym się wydaje że mieszkańcy Kapitulnej nie mają racji . Życzę Wam z całego serca by pod Waszymi oknami pobudowano obiekt uciążliwy . I byście mieli świadomość że można było go pobudować zupełnie gdzie indziej . Tam gdzie by nikomu nie przeszkadzał .

N
Norbert
W dniu 20.06.2009 o 22:29, urzedas napisał:

Ten opluwany przez was poseł jako chyba jedyny z naszego regionu wspiera mieszkańców w obronie ich racji. Z mieszakańcami Kapitulnej jest tak że dzięki właśnie pomocy posła doszło do porozumienia z urzędem . Wodę z mózgu robią ludziom Ci którzy swą niekompetencją i brakiem odpowiedzialności wywołują konflikty z mieszkańcami . Chyba że jest to działanie zamierzone - najpierw zamieszać w głowie, wystraszyć a potem zmienić durne zamierzenia aby zapanowała radość w pospulstwie . Takie socjotechniki są mi jakoś dziwnie znajome , przed laty były często stosowane ...... .Na marginesie- lubi robić zamieszanie wokół swojej osoby ? - skoro jest aktywny , w przeciwieństwie do innych , musi być zamieszanie .Jeśli się wam to nie podoba to po prostu nie dawajcie okazji swymi durnymi pomysłami . Słowo "wam" pisze celowo z małej litery bo na dużą nie zasługujecie. Zaliczam was do gęsi .Urzędas uważaj bo Zboniu wlał w ciebie tyle wody że zaraz się w fontanne zamienisz. Psucie i mącenie w inwestycjach to też pewnego rodzaju aktywnść tylko niewiem komu ona ma służyć chyba tylko naszemu posłowi dla zbicia kapitału politycznego. Napewno nie mieszkańcom ani miastu. Dzięki pomocy posła to doszło tam do zadymy dzięki której Włocławek znowu pokazany został jako miasto z mentalnością średniowiecza. Naszym biednym społecznikom żal coś ściska że ktoś potrafi coś zrobić a że widłami postepu nie zatrzymają to chodzą i zadymy robią by mieć pretekst do wygłaszania teorii o kontrowersjach wywoływanych przez nich samych. Panie kolego o niedurnowatych poglądach i czymś lepszym od gęsi nadal uważa Pan że widok samochodu w mieście pod blokiem to rzecz dziwaczna i niez tej ziemi......
~nina~
W dniu 21.06.2009 o 09:40, kortyzol napisał:

Ten opluwany przez was poseł jako chyba jedyny z naszego regionu wspiera mieszkańców w obronie ich racji. Z mieszakańcami Kapitulnej jest tak że dzięki właśnie pomocy posła doszło do nieporozumienia z urzędem . Wodę z mózgu robi ludziom Ci którzy swą niekompetencją i brakiem odpowiedzialności wywołuje konflikty z mieszkańcami . Chyba że jest to działanie zamierzone - najpierw zamieszać w głowie, wystraszyć a potem zmienić durne zamierzenia aby zapanowała radość w pospulstwie . Takie socjotechniki są mi jakoś dziwnie znajome , przed laty były często stosowane ...... .Na marginesie- lubi robić zamieszanie wokół swojej osoby !- skoro jest aktywny , w przeciwieństwie do innych , musi być zamieszanie .Jeśli się wam to nie podoba to po prostu nie dawajcie okazji swymi durnymi pomysłami . Słowo "wam" pisze celowo z małej litery bo na dużą nie zasługujecie. Zaliczam was do gęsi .Jeżeli dobrze się wczytać w powyższy tekst z małą modyfikacją to się zgadzam


Ja się wczytałam i nie wiem o co chodzi bo :
- najpierw był konflikt a później interwencja a nie na odwrót
"Wodę z mózgu robi ludziom Ci którzy swą niekompetencją i brakiem odpowiedzialności wywołuje konflikty z mieszkańcami" - o co chodzi w tej zmianie ?

Kortyzol - modyfikacja do poprawki .
s
szuja

Myślę kortyzol ,że czasem można i tak, jak na twojej sygnaturce. Modyfikacja bardzo dobra.

k
kortyzol

Ten opluwany przez was poseł jako chyba jedyny z naszego regionu wspiera mieszkańców w obronie ich racji. Z mieszakańcami Kapitulnej jest tak że dzięki właśnie pomocy posła doszło do nieporozumienia z urzędem . Wodę z mózgu robi ludziom Ci którzy swą niekompetencją i brakiem odpowiedzialności wywołuje konflikty z mieszkańcami . Chyba że jest to działanie zamierzone - najpierw zamieszać w głowie, wystraszyć a potem zmienić durne zamierzenia aby zapanowała radość w pospulstwie . Takie socjotechniki są mi jakoś dziwnie znajome , przed laty były często stosowane ...... .

Na marginesie- lubi robić zamieszanie wokół swojej osoby !- skoro jest aktywny , w przeciwieństwie do innych , musi być zamieszanie .
Jeśli się wam to nie podoba to po prostu nie dawajcie okazji swymi durnymi pomysłami . Słowo "wam" pisze celowo z małej litery bo na dużą nie zasługujecie. Zaliczam was do gęsi .

Jeżeli dobrze się wczytać w powyższy tekst z małą modyfikacją to się zgadzam

u
urzedas
W dniu 20.06.2009 o 19:51, ~Marek~ napisał:

Widać, że lubi Pan poseł robić zamieszanie wokół swojej osoby! Weź się Pan za to za co dostaje Pan wynagrodzenie z naszych podatków i zajmij się pracą w Sejmie! Nie rrób znowu ludziom wody z mózgu tak jak to sie prawie panu udało z mieszkańcami Kapitulnej, bo jednak ludzie nie gęsi i swój ...... rozum mają!Ten opluwany przez was poseł jako chyba jedyny z naszego regionu wspiera mieszkańców w obronie ich racji. Z mieszakańcami Kapitulnej jest tak że dzięki właśnie pomocy posła doszło do porozumienia z urzędem . Wodę z mózgu robią ludziom Ci którzy swą niekompetencją i brakiem odpowiedzialności wywołują konflikty z mieszkańcami . Chyba że jest to działanie zamierzone - najpierw zamieszać w głowie, wystraszyć a potem zmienić durne zamierzenia aby zapanowała radość w pospulstwie . Takie socjotechniki są mi jakoś dziwnie znajome , przed laty były często stosowane ...... .

Na marginesie- lubi robić zamieszanie wokół swojej osoby ? - skoro jest aktywny , w przeciwieństwie do innych , musi być zamieszanie .
Jeśli się wam to nie podoba to po prostu nie dawajcie okazji swymi durnymi pomysłami . Słowo "wam" pisze celowo z małej litery bo na dużą nie zasługujecie. Zaliczam was do gęsi .
k
kortyzol

Ludzie ,facetowi nic nie wychodzi , więc się stara jak może żeby zwrócić na siebie uwagę.

~Janek~

Widać, ze Pana posła zżera zazdrość, że Pałucki mimo debetu w kasie pozostawionego przez Skrzypa, robi dużo dla mieszkańców i dla miasta! Żal PAnu posłowi d... ściska!!!!

~Marek~

Widać, że lubi Pan poseł robić zamieszanie wokół swojej osoby! Weź się Pan za to za co dostaje Pan wynagrodzenie z naszych podatków i zajmij się pracą w Sejmie! Nie rrób znowu ludziom wody z mózgu tak jak to sie prawie panu udało z mieszkańcami Kapitulnej, bo jednak ludzie nie gęsi i swój ...... rozum mają!

O
Onufry

Panie pośle.
Zniesławia to się Pan sam. A na dodatek jeszcze się ośmiesza. Przecież to nie jest pierwsza gazetka, w której zarzuca Pan ludziom kłamstwa (oczywiście niesłusznie) i na dodatek jeszcze im ubliża, używając do tego niezbyt wybrednych słów. I według Pana jest to w porządku? Pan uważa, że Panu wszystko wolno a innym nawet wierutnym kłamstwom zaprzeczyć? Czy Pan też, jak pański partyjny szef, uważa ze ci z PiS-u to są z wyższej półki a reszta to śmieci?
Bardzo "śmiszna" jest pańska logika. Niech Pan ostrożnie zaciera ręce, żeby się nie pozacierał. Uważa Pan udowodnić wiceprezydentowi kłamstwo, gdyż stwierdził, że Pan się chowa za immunitetem, a Pan się wcale nie chowa. Nie będzie się Pan chował, jak się go zrzeknie ale teraz to niestety Pan się chowa, z której strony by nie patrzył i z prawa i z lewa.

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3