https://pomorska.pl
reklama
Pasek artykułowy - wybory

Wodna mgiełka dla ochłody na toruńskiej starówce [zdjęcia]

JM
Na toruńskiej starówce ochłodzić można się dzięki zraszaczom
Na toruńskiej starówce ochłodzić można się dzięki zraszaczom Grzegorz Olkowski
Od wczoraj (10 czerwca) w Toruniu utrzymują się wysokie temperatury – powyżej 30 stopni Celsjusza. Upały utrzymywać będą się także dziś i jutro. Na starówce można schłodzić się w specjalnych zraszaczach.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Toruniu informuje, że upały w naszym mieście przewidywane są do godzin wieczornych 12 czerwca. Maksymalna temperatura w dzień osiągnie 30-33 stopni Celsjusza, a w nocy 18-20 stopni Celsjusza.
W Toruniu mieszkańcy i turyści mogą schłodzić się w ulicznych zraszaczach typu „retro”, które zamontowano na starówce – na Rynku Staromiejskim i Rynku Nowomiejskim. W najbliższym czasie zraszacz pojawić ma się również na terenie węzła przesiadkowego przy Al. Solidarności. Natomiast w rejonie rejonie pl. Rapackiego uruchomiono zraszacz w postaci kurtyny wodnej.

Upał nie odpuszcza. W regionie będzie naprawdę gorąco!

W związku z upałami toruńska policja przypomina o zachowaniu zasad bezpieczeństwa: odpowiednim nawadnianiu organizmu, unikaniu przebywania na słońcu w godzinach 10-17 i zasypiania w nasłonecznionych miejscach, co może grozić udarem i poparzeniami skóry. Funkcjonariusze zwracają także uwagę na to, żeby nie zostawiać dzieci i zwierząt w zamkniętych samochodach. - Maluchy pozostawione bez opieki w zamkniętym, nagrzanym samochodzie są osłabione, potliwość ich organizmu znacznie wzrasta, a skóra blednie. W takich sytuacjach dzieci nie płaczą, są zdezorientowane i nie mają siły, aby krzyczeć. Będąc świadkiem takiego zdarzenia należy pamiętać o kilku najważniejszych zasadach – informuje Wojciech Chrostowski z toruńskiej policji.

- Widząc zamknięte w pojeździe dziecko należy przede wszystkim sprawdzić jego stan, czy jest przytomne, czy reaguje na naszą obecność i głos. Następnie rozglądamy się w poszukiwaniu właściciela samochodu oraz sprawdzamy, czy drzwi są otwarte. Jeśli nie mamy możliwości dostania się do środka w celu ratowania życia, mamy prawo wybić szybę i uwolnić malucha. Wybrać należy szybę, która znajduje się najdalej od dziecka, aby odłamki szkła go nie zraniły. Do wybicia można użyć twardego przedmiotu lub własnej siły fizycznej. Po wydostaniu dziecka z samochodu należy udzielić mu pierwszej pomocy i wezwać pogotowie ratunkowe. Podobne zasady obowiązują w wypadku ratowania zwierząt.

Upały źle znoszą także zwierzęta, dlatego trzeba zapewnić im swobodny dostępu do świeżej wody. - Zachęcamy przedsiębiorców, właścicieli sklepów i lokali usługowych, przedstawicieli instytucji do wystawiania pojemników z wodą dla zwierząt – informuje toruński magistrat.

Grudziądzanie tłumnie przyszli w poniedziałkowy wieczór na Błonia Nadwiślańskie, aby wysłuchać koncertów organizowanych w ramach Jarmarku Spichrzowego. Wielkim aplauzem witano młodziutką wokalistkę Roksanę Węgiel, a wcześniej Jakuba Zajączkowskiego.

Roksana Węgiel podbiła serca grudziądzan. Wystąpiła podczas ...

Agro Pomorska odcinek 65.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Okiem Kielara odc. 14

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska