W przedświąteczny poniedziałek pierwsi pacjenci już zostali przyjęci w budynku, który był uroczyście otwarty w końcówce października, a potem trwało jego wyposażanie. I wreszcie - w przedświątecznej atmosferze - wyczekiwana przeprowadzka.
W poprzedniej siedzibie, w jednym ze starszych baraków na terenie kompleksu, było ciasno. A do Wojewódzkiego Oś-rodka Medycyny Pracy we zgłasza się na różnorodne badania, w tym profilaktyczne, nawet 100 i więcej pacjentów dziennie. Pacjenci często więc skarżyli się na kolejki, na to, że badania trwały godzinami.
Więcej wiadomości z Włocławka na www.pomorska.pl/wloclawek.
Przeprowadzka do nowego budynku oznacza poprawę warunków lokalowych. Nowy obiekt ma bowiem powierzchnię ponad 1 tys. 400 metrów kwadratowych. I ważne dla pacjentów na wózkach - budynek jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych.
Pacjenci liczą także na to, że dzięki tej inwestycji poprawi się standard świadczonych usług. Bo wcześniej dyrekcja zapewniała, że nie może być lepiej, bowiem warunki lokalowe na to nie pozwalają. Po pierwszych dniach przedświątecznych, gdy ruch był naprawdę niewielki, trudno jednak było to stwierdzić
Całkowity koszt inwestycji, za którą stoi samorząd naszego województwa, to ponad 3 miliony 745 tys. złotych. Ale dodatkowo 688 tys. złotych przeznaczono na zakup sprzętu komputerowego, aparatury medycznej oraz mebli i wyposażenia.
Co się stanie ze starym barakiem, będącym dotychczasową siedzibą WOMP? Anna Dębicka, dyrektor Zespołu Przychodni Specjalistycznych we Włocławku, nie ukrywa, że jest zainteresowana tzw. łącznikiem. Przede wszystkim dlatego, że w tej części, w piwnicach, znajdują się węzły cieplne. Niewykluczone, że ta część budynku, w którym były poradnie WOMP pójdzie do rozbiórki.
Czytaj e-wydanie »