Przełamać stereotypy
Kontakt ma służyć przełamywaniu stereotypów, które - jak można przeczytać w programie "PEACE" - w dalszym ciągu są obecne wśród Polaków. Lekcje będą prowadzone w języku angielskim - zaplanowano multimedialne prezentacje i dyskusje. Przybędą wolontariusze z czterech stron świata. Miasto odwiedzą najprawdopodobniej reprezentanci Afryki, Azji i Ameryki Południowej. W szkole przygotowują się już do gastronomicznej uczty.
Owocne serfowanie
Młodzi ludzie prócz kontaktu z ludźmi różnych kultur, ras, religii i światopoglądów zyskują możliwość praktycznej nauki języka angielskiego. Goście odwiedzą Woziwodę, Odry i Kalwarię Wielewską. - O możliwości uczestniczenia w programie dowiedziałem się z internetu - _mówi Ryszard Kuchta, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Wincentego Pola w Czersku. - _Często serfuję w internecie i trafiłem na stronę projektu.
**_Najpierw się przeszkolą
Do Polski przyjedzie trzydziestu studentów, będą podzieleni na siedem grup. Odwiedzą licealistów w małych miastach i wsiach. Przed wizytowaniem szkół uczestniczyć będą w szkoleniach, treningach i sesjach integracyjnych. W województwie pomorskim studenci trafią również do Kartuz. - _Udało się nam zakwalifikować do programu, bo dowiedliśmy, że mamy już podobne doświadczenia - _mówi Kuchta. - _Języka angielskiego uczyły u nas dwie Amerykanki z Korpusu Pokoju.
Wolontariat z internetu
Tekst i fot. Anna Klaman Dyrektor liceum Ryszard Kuchta informacje o programie "peace" zdobył w internecie.

Czerskie liceum odwiedzi w marcu czterech studentów z Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów z 85 krajów na wszystkich kontynentach. Będą prowadzić lekcje tolerancji.