https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wreszcie zielone...

(kp)
Na włocławskie ulice jest w tym roku znacznie więcej pieniędzy niż w poprzednich latach.

     Gdyby miasto co roku przez okres dziesięciolecia przeznaczało po 35 mln zł na ulice, udałoby się odrobić zaległości. Tak dobrze jednak jeszcze nie jest, chociaż tegoroczne 27 mln zł, to już kwota pozwalająca na znacznie więcej, niż w latach poprzednich. W porównaniu z rokiem ubiegłym budżet Miejskiego Zarządu Dróg jest większy o ok. 60 proc.
     - Zakończyły się duże inwestycje miejskie, co pozwoliło
     **zwiększyć wydatki na ulice
     _
- mówi
Piotr Kosseda, dyrektor MZD. - Niektóre roboty już rozpoczęliśmy, ale najważniejsze ruszą w połowie roku po serii przetargów, które w marcu i kwietniu zostaną rozstrzygnięte.
     W zawierającym 37 pozycji miejskim planie inwestycji i remontów na ten rok doliczyliśmy się aż 21 związanych z drogownictwem.
     Dokończona zostanie budowa tunelu pod torami. Na przełomie maja i czerwca ruszyć powinna przebudowa ulic dojazdowych do Hali Mistrzów: Sportowej, Ptasiej i Piaski.
     
Pożegnanie z kostką.
     W tym roku pożegnamy się też z "kocimi łbami" na ul. Królewieckiej. Po wielu latach krytyki ze strony kierowców, kostka brukowa zastąpiona zostanie nawierzchnią bitumiczną. Planowana jest też przebudowa kilku skrzyżowań, m.in. Leśnej - Okrężnej - Chopina oraz Stodólnej - Okrężnej.
     Jest też pomysł usprawnienia ruchu na pl. Wolności. Kierowcy wiedzą, ile traci się czasu czekając na zielone światło przed kolejnymi przejściami dla pieszych.
     
Przez plac bez przeszkód.
     **- _Planujemy takie zsynchronizowanie sygnalizacji, by zielone światło umożliwiało przejazd przez plac Wolności bez potrzeby zatrzymywania się przed kolejnymi przejściami dla pieszych -
wyjaśnia Piotr Tomczak, specjalista w MZD do spraw bezpieczeństwa ruchu drogowego. - Chcemy też zainstalować detektory ruchu. Automatycznie włączać będą zielone światło, po odebraniu sygnału o zbliżaniu się do placu samochodu.
     Większość robót ruszy w połowie roku. Ich nasilenie przypadnie na okres wakacji.
     

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska