MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wybory samorządowe 2024. Inowrocławska Koalicja Obywatelska protestuje przeciwko mowie nienawiści

Dominik Fijałkowski
Dominik Fijałkowski
Podczas konferencji prasowej na skwerze Pawła Adamowicza w Inowrocławiu przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej zaprotestowli przeciw językowi wykluczenia i nienawiści, którego, w opinii tego ugrupowania, używa w kampanii wyborczej Arkadiusz Fajok
Podczas konferencji prasowej na skwerze Pawła Adamowicza w Inowrocławiu przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej zaprotestowli przeciw językowi wykluczenia i nienawiści, którego, w opinii tego ugrupowania, używa w kampanii wyborczej Arkadiusz Fajok Nadesdłane
Członkowie inowrocławskiej Koalicji Obywatelskiej, na czele z Wojciechem Piniewksim, pełniącym funkcję prezydenta Inowrocławia zwołali na skwerze Pawła Adamowicza konferencję prasową. Przedstawili swoje stanowisko wobec molwy nienawiści, którą ich zdaniem posługuje się Arkadiusz Fajok, kontrkandydat Wojciecha Piniewskiego na urząd prezydenta Inowrocławia.

A oto stanowisko członków KO w Inowrocławiu, jakie otrzymaliśmy:

"Zacytujemy oświadczenie Arkadiusza Fajoka, co ważne – nie wygłoszone, ale spisane. Tak więc padają w nim słowa przemyślane i świadome: „Wierzę jednak, że te metody postępowania obecnego obozu władzy, chwytającego się wszelkich możliwych działań, aby się przy niej utrzymać sprawią, że mieszkańcy Inowrocławia wykluczą te osoby na zawsze z naszej lokalnej społeczności." Ludzie z, jak to pan Fajok określił, „obecnego obozu władzy", czyli z Koalicji Obywatelskiej, ponieważ KO jest obozem sprawującym w Inowrocławiu władzę, mają zostać „na zawsze wykluczeni z lokalnej społeczności”. Społeczność lokalna, to nic innego jak „zbiorowość zamieszkująca niewielkie terytorium, w której występują silne więzi wynikające z poczucia zakorzenienia i przynależności do zamieszkiwanego miejsca”, ludzie mieszkający na danym osiedlu, dzielnicy, w parafii itp. Zdaniem pana Fajoka my, ale także nasi wyborcy, bo przecież OBÓZ WŁADZY to wspólnota ludzi na tę władzę także głosująca, mamy być NA ZAWSZE wykluczeni z tej społeczności. Czujemy się „gorszym sortem" pana Fajoka, że zacytujemy klasyka Jarosława Kaczyńskiego: “W Polsce jest taka fatalna tradycja zdrady narodowej. (...) To jest jakby w genach niektórych ludzi, tego najgorszego sortu Polaków”.

Za pośrednictwem mediów pytamy Pana Fajoka:

  • W jaki sposób i kto będzie nas NA ZAWSZE ze społeczności lokalnej, z naszego miasta, naszych osiedli, wykluczał?

  • Jaki znajdzie pan pomysł na wykluczenie nas i innych zwolenników Koalicji Obywatelskiej? Wyobraźnia podpowiada różne scenariusze, może pan ma już jakiś konkretny plan na wykluczenie NA ZAWSZE ze społeczności lokalnej ludzi myślących inaczej niż pan? Proszę się nie krępować i go ujawnić.

Słowa pana Fajoka, groźby o wykluczeniu ze społeczności lokalnej NA ZAWSZE swoich przeciwników politycznych, traktujemy nie jako przejęzyczenie, tylko szczerą zapowiedź, co by się stało z ludźmi o takich poglądach, jeśli, nie daj Boże, pan Fajok przejąłby władzę w mieście. Apelujemy do kandydata Arkadiusza Fajoka: niech pan przestanie szerzyć tę mowę nienawiści! Pan Fajok swój śmiały pogląd o wykluczaniu ze społeczności lokalnej ludzi o odmiennych poglądach oparł na zarzutach o rzekomy hejt, jakiego miałby stawać się ofiarą ze strony członków, kandydatów Koalicji Obywatelskiej. Oczywiście tego hejtu nie zaprezentował, żadnemu z członków KO, żadnemu z radnych, z kandydatów, nie przypisał konkretnych zarzutów, wygłosił tylko kilka insynuacji i ogólników. Gdyby nie fakt, że pan Fajok jest kandydatem na urząd prezydenta miasta można by te insynuacje przemilczeć. Jednak w tym przypadku, kiedy powiedział pan się A, trzeba powiedzieć również B.

W związku z powyższym wzywamy pana:

  • Niech pan pokaże dowód na hejt wymierzony w pana osobę przez CZŁONKA KOALICJI OBYWATELSKIEJ, przez radnego KO, przez człowieka sprawującego jakikolwiek urząd w mieście, jednostce podległej, z ramienia KO.

  • Niech pan wyłoży karty na stół. Mówimy, a nawet krzyczymy: SPRAWDZAM! Wzywamy do pokazania dowodów, a nie insynuacji.

Na zakończenie mamy do pana Arkadiusza Fajoka prośbę: niech pan nie ucieka się więcej publicznie do tak niegodziwych sugestii, na jakie pozwala pan sobie w oświadczeniu, w którym sączy pan podprogowo narrację latami wypowiadaną w kierunku naszego miasta przez TVP PiS. Robi to pan dzień po tym, kiedy Krzysztof Brejza, a poniekąd symbolicznie cały Inowrocław, doczekał się opublikowania przez TVP przeprosin za lata szykan i niegodziwości. Niech się pan w ten haniebny scenariusz nie wpisuje, nie akceptuje tej największej od 30 lat nagonki medialno-politycznej PiS, której ofiarą padło całe nasze miasto. Jeśli nie działają na pana kolejne wygrane przez Brejzę procesy, nie przekonują pana wyroki sądów, przeprosiny TVP, obrady komisji śledczej, odwołamy się do pańskiej przyzwoitości i wciąż powtarzanych deklaracji o rzekomej kampanii pozytywnej, którą pan deklaruje. Warto być przyzwoitym.

Z wyrazami szacunku,

Działacze Koalicji Obywatelskiej w Inowrocławiu"

od 7 lat
Wideo

Wybory na Litwie - Miażdżące zwycięstwo obecnego prezydenta

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Wybory samorządowe 2024. Inowrocławska Koalicja Obywatelska protestuje przeciwko mowie nienawiści - Inowrocław Nasze Miasto

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska