Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wybory samorządowe. Porozumienie Samorządowe zarejestrowało komitet wyborczy, bo chce Inowrocławia wolnego od politycznych sporów

Dominik Fijałkowski
Dominik Fijałkowski
Przedstawiciele Porozumienia Samorządowego Dla Inowrocławia, którego komitet wyborczy właśnie został zarejestrowany
Przedstawiciele Porozumienia Samorządowego Dla Inowrocławia, którego komitet wyborczy właśnie został zarejestrowany Dominik Fijałkowski
Zarejestrowany został Komitet Wyborczy Wyborców Porozumienie Samorządowe Dla Inowrocławia. Informowano o tym podczas konferencji prasowej.

- Dziękujemy wszystkim inowrocławianom, którzy wspierają nas w przygotowaniach do wyborów samorządowych. Państwa głosy i wyrazy sympatii są najlepszą mobilizacją oraz potwierdzeniem, że nasza propozycja otwartego, nowoczesnego i skupionego na rozwoju Inowrocławia jest tym, czego miasto potrzebuje w najbliższych latach - mówił podczas konferencji Tomasz Marcinkowski, przewodniczący Rady Miejskiej Inowrocławia, przedstawiciel Porozumienia.

Przypomniał on, że KWW Porozumienie Samorządowe Dla Inowrocławia skupia mieszkańców wszystkich miejscowych osiedli. Ludzi w różnym wieku, o zróżnicowanym doświadczeniu zawodowym i społecznym, których łączy troska o przyszłość miasta.

Podczas konferencji wspominano, że Porozumienie Samorządowe chce Inowrocławia wolnego od politycznych sporów, samorządu skupionego na rozwiązywaniu najważniejszych i autentycznych problemów miasta.

Głos zabrała też Ewa Koman, kandydatka Porozumienia na prezydenta Inowrocławia. Odniosła się do ostatnich działań Wojciecha Piniewskiego, pełniącego funkcję prezydenta Inowrocławia.

- Pan Wojciech Piniewski miał objąć funkcję prezydenta, by w spokojny i bezpieczny sposób przeprowadzić nasze miasto przez okres pomiędzy wyborami parlamentarnymi a samorządowymi. Dziś widzimy, jak płonne były nadzieje zawarte w stanowisku inowrocławskich radnych z jesieni ubiegłego roku. Obserwujemy postępujące wykorzystywanie sprawowanej przez niego funkcji do promocji jego samego, jako kandydata w wyborach - stwierdziła Ewa Koman.

Kandydatka na prezydenta odniosła się też do działań, jakie w odniesieniu do niej i jej miejsca pracy podejmował w ciągu ostatnich dwóch tygodni pełniący funkcje prezydenta. Nazwała je elementem brudnej kampanii i wywierania presji na jej współpracowników

- Wszelkie wyrażone publicznie przez pana Piniewskiego wątpliwości formalne związane z moja pracą w PGKiM nie znajdują oparcia w przepisach prawa. Zarówno analizy sporządzone przez Radę Nadzorczą, jak i na moją prośbę, nie pozostawiają w tej kwestii wątpliwości. Chcę powiedzieć stop takim działaniom i praktykom, Wzywam pana komisarza i jego środowisko partyjne do zaprzestania szerzenia półprawd i zwykłych oszczerstw, które są kierowane pod adresem moim i innych kandydatek oraz kandydatów Porozumienia Samorządowego - zaznaczyła Ewa Koman.

Poinformowała też, że jeśli nadal będą się pojawiać takie praktyki, to zostaną skierowane na drogę sądową lub do odpowiednich instytucji państwowych.

- Emocje podpowiadają mi, że należy bezwględnie walczyć z takim zachowaniem, jak to, którego doświadczyłam osobiście w ostatnich tygodniach. Stoję jednak na stanowisku, że miejskie służby nie mogą zajmować się humorami partyjnego działacza, ale musza skupiać się na codziennej, zwyczajnej pracy na rzecz mieszkańców. Dlatego dziś złożyłam na ręce Przewodniczących Rad Nadzorczych PGKiM i IGKiM moją rezygnację z prac w zarządach tych spółek. Wszelkie osobiste emocje wykorzystam do jeszcze większego skupienia na kontaktach z mieszkańcami i przekonaniu ich, że lepszy, wspólny, otwarty, Inowrocław naszych marzeń jest możliwy. I że razem bez wątpienia ten cel osiągniemy. Miasto musi być mieszkańców, nie działaczy partyjnych - podkreśliła Ewa Koman.

Wojciech Piniewski, pełniący funkcję prezydenta Inowrocławia komentuje

Do mediów trafił komentarz Wojciech Piniewskiego. Odnosi się on do informacji o uwolnieniu miasta od polityki, pisząc:
"Otóż w naszym mieście dzięki mądrej, odpowiedzialnej i konsekwentnej polityce udało się wybudować obwodnicę Inowrocławia, przebudować dworzec i teren wokół niego, dziesiątki kilometrów dróg, naszą dumę - Park Solankowy, wyremontować wiele szkół i przedszkoli, zrewitalizować centrum miasta oraz osiągnąć wiele innych celów, służących mieszkankom i mieszkańcom Inowrocławia. Mam przemyślany i skuteczny plan, jak zwiększyć listę tych inwestycji w najbliższych latach, i jeśli taka będzie wola mieszkańców, wprowadzę ją w życie, blisko współpracując z Rządem RP i premierem Donaldem Tuskiem, który już obdarzył mnie zaufaniem, Wojewodą Kujawsko-Pomorskim, Marszałkiem Województwa, instytucjami Unii Europejskiej. Po latach niesprawiedliwego traktowania Inowrocławia przez PiS tylko prezydent z poparciem Koalicji Obywatelskiej i większości politycznych sił skupionych w koalicji 15 października może przywrócić Inowrocławiowi i mieszkańcom to, na co zasługują."

Wojciech Piniewski odniósł się też do informacji o rezygnacji Ewy Koman z pracy w zarządach PGKiM i IGKiM.

"W kwestii rezygnacji pani Ewy Koman z zarządu spółek PGKiM oraz IGKiM - przepisy prawa nie pozostawiały tutaj wątpliwości. Tą rezygnacją p. Koman potwierdza słuszność mojego wniosku. Rozumiem zdenerwowanie związane z utratą stanowisk, ale tyle negatywnych emocji jest po prostu niepotrzebnych..." - czytamy w komentarzu pełniącego obowiązki prezydenta Inowrocławia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

O prawie do aborcji w Sejmie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska